PPOŻW piątek 10 kwietnia w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, 42 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu walczyło o zwycięstwo w tegorocznej powiatowej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, działalności i struktur Ochotniczych Straży Pożarnych, zasad udzielania pierwszej pomocy, tradycji i historii pożarnictwa oraz ochrony ludności. Uczniowie z poszczególnych grup wiekowych w pierwszej kolejności przystąpili do testu pisemnego. Następnie, przystąpiono do etapu ustnego, po którym wyłoniono zwycięzców.
W turnieju wzięło udział dwóch naszych uczniów; Jakub Chomyszyn który zajął I miejsce wśród gimnazjalistów i jego młodszy brat Kacper zajmując II lokatę w kategorii SP. Obydwaj wykazali się dobrą znajomością wiedzy z zakresu pożarnictwa, otrzymali nagrody rzeczowe, oraz pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Zwycięzca turnieju będzie reprezentował powiat
w turnieju wojewódzkim.