W piątek 24 kwietnia uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu lubaczowskiego, zmagali się w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gminę naszą w tych zawodach reprezentowały ekipy z Zespołu Szkół Publicznych w Młodowie w składzie: SP- Magdalena Gondek, Karolina Rawska, Tomasz Lis i Rafał Stasik, Gimnazjum – Jakub Bałman, Mateusz Malec i Kamil Staromiejski.

Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach:

  1. Test składający się z 25 pytań (5 pytań – dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, 5 pytań – dotyczących znaków drogowych, 10 pytań – dotyczących sytuacji w ruchu drogowym, w tym max. 5 tzw. skrzyżowań, 5 pytań – dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  2.  Jazda rowerem w miasteczku utworzonym przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
  3. Jazda rowerem po torze sprawnościowym: 11 przeszkód – równoważnia, tarka, ósemka, przedmiot do przewożenia, slalom z ograniczeniem, pochylnia, bramka wisząca, rynna, łezka, przewożenie przedmiotów na uwięzi, zatrzymanie w miejscu.
  4. Udzielanie pomocy przedmedycznej polegała na wykonaniu opatrunku pozorowanej rany wylosowanej przez uczestnika.
    W klasyfikacji gimnazjów pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum w Wielkich Oczach, natomiast w klasyfikacji szkół podstawowych na pierwszym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Narolu. Niestety po nie najlepszym pokonaniu toru przeszkód ( mimo niezłych wyników w pozostałych konkurencjach) nasze zespoły uplasowały się poza turniejowym podium.

brd3   brd4   IMG_20150424_114910   IMG_20150424_104150      IMG_20150424_103558      IMG_20150424_104255