W czwartek (30.04) na terenie Nadleśnictwa Lubaczów odbyły się regionalne obchody Święta Lasu. Podczas uroczystości, dzieci i młodzież pod okiem leśników, posadzili aleję lipową przy nowo wybudowanej drodze leśnej w Hucie Kryształowej. W sumie, w ręce dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Publicznych w Młodowie, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie i zaproszonych gości reprezentujący instytucje i stowarzyszenia związane z miejscem sadzenia alei, trafiło 120 drzewek, które stworzyły 450-metrową aleję. Sadzenie doglądali leśnicy i pracownicy Nadleśnictwa Lubaczów.

Na pamiątkę posadzenia alei przy drodze ustawiony został granitowy głaz z wyrytym napisem „Święto Lasu 2015”, pod którym został zakopany akt posadzenia o treści:

Święto Lasu 2015
Akt posadzenie alei lipowej w Hucie Kryształowej

30 kwietnia anno domini 2015, w ramach obchodów Święta Lasu, które to Święto Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej swoim honorowym patronatem od czasów II Rzeczypospolitej obejmują, dzieci i młodzież Zespołu Szkół Publicznych w Młodowie i Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie, z udziałem zaproszonych Wielce Szanownych Gości oraz leśników Nadleśnictwa Lubaczów 120 lip w kontynuacji zabytkowej alei lipowej w Hucie Kryształowej na chwałę Bożą i pożytek ludzi posadziła.
Akt ten, w miejscu sadzenia, pod pamiątkowym głazem z wyrytym napisem: „Święto Lasu 2015”, dla świadectwa dla przyszłych pokoleń 30 kwietnia 2015 r. został zakopany.
Z leśnym pozdrowieniem Darz Bór, uczestnicy.

NL

Zapraszamy do galerii zdjęć.

   SLG1    SLG2    SLG3    DSC00329    P1010360

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit