Akcja społeczna Cztery pory roku  – Jesień 2016
W ramach 23 edycji akcji „Sprzątanie Świata – Polska” pod hasłem Podaj dalej… drugie życie odpadów dnia 16 września 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych w Młodowie zostały przeprowadzone działania, mające na celu zaznajomienie dzieci i młodzieży z ideą sprzątania świata.
Głównym przesłaniem akcji jest:
– promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
– unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
– uświadomienie dzieci i młodzieży o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs segregacji odpadów oraz przygotował gazetkę informacyjną. Została przeprowadzona akcja Daj drugie życie przedmiotom! Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko! – dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem odpadów. Nauczyciele przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat ekologii.  Następnie odbyło się Sprzątanie Świata, czyli najbliższego otoczenia szkoły i lasku młodowskiego. Zarówno młodsi jak  i starsi uczniowie wykazali się znajomością tematu oraz umiejętnością segregacji odpadów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji. Edyta Buczko, opiekun SU.