Dnia 26.09.2016 r. uczniowie gimnazjum aktywnie działający w „ Kole Przyjaciół Biblioteki” w ramach Narodowego czytania i promocji czytelnictwa przeczytali uczniom klas gimnazjalnych wybrane fragmenty z książki „ Qvo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Uczniowie klasy IB Artur Wojtyszyn i Łukasz Czyrak wcielili się w wybrane postacie z książki Henryka Sienkiewicza „ Ovo Vadis”. Przebrali się w samodzielnie przygotowane stroje z epoki. Wśród czytających byli również : Gabriela Wicijowska, Aleksandra Janczura, Karolina Kiczuła kl.3 oraz Magdalena Gondek z kl. 1b.

         Obchody Narodowego czytania rozpoczęły się od informacji na temat historii tej akcji. Pani Małgorzata Antonik przypomniała, że Akcję Narodowe czytanie rozpoczął w 2012 r. prezydent Bronisław Komorowski wspólną lekturą „ Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 r. w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a rok później „ Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser- Duda rozpoczęli Narodowe czytanie „ Lalki’’ Bolesława Prusa. Obecnie czytamy „ Qvo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

M.A.

CAM00131CAM00122     CAM00123CAM00148