Ponownie  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie 26 kwietnia 2019 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Lubaczów.

Celem Turnieju było podnoszenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez:

  • Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
  • Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
  • Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
  • Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa
    w ruchu drogowym.

W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych: Krowicy Samej, Lisich Jam i Młodowa oraz trzyosobowe ekipy z gimnazjum w Lisich Jamach i Młodowie oraz Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej i Społecznej Szkoły Podstawowej w Załużu. Wszyscy uczestnicy turnieju zmierzyli się z testami ze znajomości przepisów ruchu drogowego, skrzyżowań, pomocy przedmedycznej a także z jazdą sprawnościową po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego.

Wyniki Turnieju:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Młodowie
w składzie:  Charysz Jakub, Hawrylak Paweł, Kornaga Emilia, Żelisko Martyna.

II miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej

Gimnazjum:

I miejsce –  Gimnazjum w Lisich Jamach

II miejsce –  Gimnazjum w Młodowie (Weronika Hojdak, Aleksandra Staromiejska, Mateusz Szmagara).

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej

Na zakończenie turnieju Pan Zbigniew Cencora, Przedstawiciel Urzędu Gminy w Lubaczowie oraz Pani Krystyna Gutkowska, Dyrektor ZS-P w Młodowie   wręczyli uczestnikom puchary i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Lubaczowie.

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Gminę w eliminacjach powiatowych w Wielkich Oczach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, a opiekunom za przygotowanie młodzieży do turnieju. Gratulujemy osiągniętych wyników, a drużynom zwycięskim życzymy powodzenia na etapie powiatowym!                                                                                                                                                                            JB

Zapraszamy do galerii zdjęć.