Uczennica Weronika Hojdak finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii.

Weronika Hojdak, uczennica klasy VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie,  została finalistką etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii organizowanego przez KO w Rzeszowie.

Weronika pasję do chemii odkryła już w klasie VII. Jak sama mówi, bardzo bała się tego nowego przedmiotu. Jak się okazało, strach ma tylko wielkie oczy. Już od początku nauki chemii uczennica wykazywała ponadprzeciętne umiejętności chemiczne na tle jej klasy. Dlatego też już na wakacjach rozpoczęła przygotowania do konkursu przedmiotowego. Ciężka praca pod nadzorem swojego nauczyciela pana Bartosz Kosiora, wiele godzin spędzonych nad książkami oraz rozwiązywanie trudnych zadań (niektóre o poziomie maturalnym) opłaciło się. Uczennica zajęła 32 miejsce na etapie wojewódzkim uzyskując tym samym tytuł finalistki.

Serdecznie gratulujemy Weronice jej osiągnięć i mamy nadzieję, że będzie dalej rozwijać swoją pasję do chemii, a także stanie się przykładem dla innych młodszych kolegów.                                                                                             B.K.