W dniu 11.09.2019. na Rynku Miejskim w Lubaczowie odbył się IV Powiatowy Piknik Ekologiczno-Geologiczny Lubaczów 2019 w którym uczniowie naszej szkoły wzięli bardzo aktywny udział. Reprezentantami naszej placówki były dzieci z klas IIIa, IIIb, VIa, VIb, VII oraz VIII, w sumie 46 osób. Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych, spektaklu ekologicznym, konkursach, w których wygrywali nagrody, happeningu antysmogowym prowadzonym przez naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia EKOSKOP oraz występach artystycznych na temat ekologii „Zielony Mikrofon” – II miejsce zajęły dziewczynki z klasy IIIa, przygotowane przez panią Alinę Kornagę. Ponadto dzieci mogły wymienić surowce wtórne za sadzonki drzew leśnych, które zostaną zasadzone na terenie naszej szkoły. Starsi uczniowie wzięli udział w prelekcjach popularnonaukowych: „Poczet polskich dinozaurów”, „ Jak to jest być karbońską rośliną” prowadzonych przez pana Pawła Woźniaka z Państwowego Instytutu Geologicznego Oddział Górnosląski. Opiekunowie grupy reprezentującej ZSP w Młodowie: p. Małgorzata Dudek, p. Edyta Buczko, p. Bartosz Kosior.

Edyta Buczko                                Więcej zdjęć z pikniku znajdziecie w galerii.

P15 P12 P9 P7