20 września 2019r. wraz z uczniami klas V-VIII udaliśmy się na wycieczkę do Rzeszowa w celu uczestniczenia w V Rzeszowskim Zlocie Owadów, który odbył się na Bulwarach nad Wisłokiem. Ta niezwykle barwna i ciekawa impreza plenerowa, jak co roku, została zorganizowana przez Stowarzyszenie EKOSKOP z Rzeszowa, z którym współpracujemy od kilku lat, a od ubiegłego roku bierzemy udział w projekcie Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców.
Nasi uczniowie przebrani za owady mogli się bawić i uczyć na stoiskach naukowych i ekologicznych, podziwiać występy przedszkolaków, pracowni tańca hinduskiego Fundacji Procultura, pana Tomasza Maga Magicznego z Mądrego Dzieciaka i wielu innych. O godzinie 11:59 zakrzyczeliśmy na prawie 1000 gardeł „S.O.S. dla Ziemi”, gdyż w przedsięwzięciu brało udział 37 szkół z całego województwa. Ponadto przywieźliśmy pożyteczne lektury ekologiczne podarowane nam przez Stowarzyszenie Ekoskop. Opiekunowie wycieczki: p. Małgorzata Dudek, P. Beata Jóźwik-Bogusz, p. Edyta Buczko.             EB

Zlot 1 Zlot 2 Zlot 3 Zlot 4 Zlot 5 Zlot 6 Zlot 7 Zlot 8 Zlot 9 Zlot 10 Zlot 11 Zlot 12