W czwartek 24 października w naszej szkole cała społeczność uczniowska miała okazję doświadczyć bardzo ciekawej lekcji fizyki i chemii za sprawą pokazów grupy  animatorów „Zaelektryzowani”.  Panowie w ramach występu zaprezentowali i wyjaśnili bardzo profesjonalnie,  zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa  zagadnienia związane z:

  1. Falą uderzeniową, którą część z uczniów mogła „poczuć” na własnej skórze;
  2. Powietrzem i jego składem – usłyszeliśmy jak hel wpływa na struny głosowe człowieka (bardzo podobnie u dzieci jak i dorosłych o czym przekonała się nasza nowa Pani polonista i ks. Sławomir), byliśmy świadkami prawdziwej eksplozji wodoru oraz zostaliśmy schłodzeni ciekłym azotem.
  3. W ostatniej części zostały zaangażowane nasze szare komórki, które niestety zostały oszukane w jakże prostym i genialnym teście z odczytywaniem nazw kolorów wyrazów.

Pokazy dostarczyły naszym uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy, którą będą wykorzystywali w przyszłości na lekcjach i w dorosłym życiu. Być może część z nich wykona przedstawione eksperymenty samodzielnie w domu przy wszystkich zaleceniach bezpieczeństwa i odkryje w sobie pasję do nauk ścisłych.                                                    B.K.

P1160466 — kopia P1160469 P1160470 P1160472 P1160473 P1160479 P1160483 P1160488