„Dziś Pierwszaki, dawne maluchy …..”

Od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Zespole Szkół w Młodowie. Uczniowie  klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło  jak najbardziej uroczyście.

Uczniowie czekali  na tę uroczystość od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców, nauczycieli  i zaproszonych gości.

Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci były gotowe do sumiennej pracy w szkole.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Halina Sioma dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych, a wychowawczyni klasy pierwszej pani Bożena Kida wręczyła uczniom dyplomy, przedstawiciele  Rady Rodziców  ufundowali upominki-niespodzianki.

Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali „słodkie” przyjęcie.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.                                                       B.K.

Całość uroczystości (film) na kanale pod adresem: www.youtube.com/watch?v=Dvgi1O-66ZQ

P1160494 P1160504 P1160508 P1160510 P1160511 P1160513 P1160516 P1160520 P1160523 P1160525 P1160529 P1160539 P1160544 P1160550