Nasza szkoła aktywnie włączyła się w uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Młodowie i Karolówce rozpoczęły się o godzinie 10.30 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną przez ks. Sławomira Szewczaka w kościele parafialnym w Młodowie.

            Następnie społeczność szkolna oraz mieszkańcy Młodowa i Karolówki przeszli w uroczystym pochodzie do Parku Niepodległości, który powstał w Karolówce rok temu, kiedy to zasadzono 100 lip oraz dęby upamiętniające 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

            W uroczystość w Parku Niepodległości wzięli udział: Pan Wójt Wójta Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel, Pani Przewodnicząca Rady Powiatu, Marta Tabaczek radni Gminy Lubaczów, Pan Wiceprzewodniczący Rady Wiesław Kosior oraz pan Krzysztof Suchy. Obecni byli również sołtysi miejscowości Młodów i Karolówka, pan Robert Hawrylak oraz pan Ryszard Antonik, a także sołtysi seniorzy, pan Zbigniew Żak oraz pan Edward Roczniak. Na uroczystość przybył również Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej, pan Krzysztof Szczybyło, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich mieszkańcy Młodowa i Karolówki oraz społeczność szkolna, pani dyrektor Halina Sioma, Grono Pedagogiczne, rodzice i uczniowie.

            Na początku spotkania młodzież szkolna rozdawała biało – czerwone kotyliony, następnie po przywitaniu gości głos zabrał Pan Wójt Gminy Lubaczów, który przypomniał zebranym, jak ważna jest pamięć o tych, którzy wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny. Punktualnie o godzinie 12.00 zabrzmiał hymn narodowy – „Mazurka Dąbrowskiego” odśpiewał szkolny chór wspomagany głosami wszystkich obecnych na spotkaniu. Następnie została odsłonięta tablica upamiętniająca chwilę powstania Parku Niepodległości oraz tych, którzy brali udział w sadzeniu drzew. Kolejnym punktem programu był mini koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru. Brawurowe wykonania „Roty”, „Piechoty” oraz „Murów” zostały nagrodzone gromkimi brawami, przeznaczonymi również dla Pani Małgorzaty Fiszer – Szczepańskiej, która wspaniale przygotowała młodych artystów. Na zakończenie uroczystości najmłodsi uczestnicy spotkania posłali do nieba 30 białych i czerwonych balonów.

            Pan Wójt podziękował społeczności szkolnej za aktywne włączenie się w przygotowanie obchodów Narodowego Święta Niepodległości, wręczając dla szkoły na ręce Pani Dyrektor Haliny Sioma zestaw gier edukacyjnych i książek o tematyce historycznej, zaś radni poczęstowali wszystkich słodyczami.                                                                                         DAL

Karolówka 1 Karolówka 4 Karolówka 10 Karolówka 17Więcej zdjęć w galerii.

Poniżej link do filmu

https://youtu.be/38qKndQ_Gsc oraz: