20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka. Po tradycyjnych spotkaniach wigilijnych z wychowawcami, uczniowie klas III-VII mieli okazję zaprezentować swoje zdolności sceniczne, recytując wiersze, odgrywając różnorakie role.

Młodzi aktorzy przyodziani byli w tematyczne stroje, nie zabrakło również odpowiednich rekwizytów: sztucznego śniegu, sypanego przez aniołki, rozmaitych darów dla Dzieciątka.

W przedstawieniu pojawiły się również postacie bajkowe. Do Jezuska bowiem, oprócz dzieci, pasterzy i Trzech Króli, przyszli: Pinokio, Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek.
Całość dopełniły piękne dekoracje: choinki, szopka betlejemska, gwieździste niebo i drzewa, w których wykonanie zaangażowali się uczniowie. Sceneria przybliżyła społeczność naszej szkoły do tego ważnego wydarzenia, jakim jest  Boże Narodzenie. Nieodłącznym i jednym z najważniejszych elementów Jasełek był występ szkolnego chóru, koordynowanego przez p. Małgorzatę Fiszer-Szczepańską. Uczniowie przepięknie śpiewali kolędy i pastorałki, tworząc niezapomniany Bożonarodzeniowy nastrój. Pani Dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

 Inscenizację przygotowały –   p. Paulina Huk i p. Aldona Zaborniak.

Niech radość i ciepło Świąt zostaną z nami przez cały rok !                                                          Paulina Huk

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz Film