Szkoła`

Apel o pomoc dla Pana Józefa Krygowskiego

Kilka miesięcy temu  z niewielkiego tętniaka pod kolanem wynikła bardzo poważna interwencja chirurgiczna, której efektem była amputacja nogi powyżej kolana, tym samym  Józef Krygowski stał się osobą z niepełnosprawnością.
Jego długotrwały pobyt w szpitalu bardzo przeżyły córki. Wszystkie trzy, w tej chwili już dorosłe, mają orzeczoną niepełnosprawność na stałe w stopniu znacznym. Żadna z córek nie jest w pełni samodzielna.

I choć Pan Józef nie narzeka na swój los; razem z żoną opiekują się dziećmi, sam także prowadził gospodarstwo rolne; to przyznaje, że los nie rozpieszczał ich rodziny – i dalej nie rozpieszcza.

W tej chwili najważniejsze dla niego jest to, by móc dobrać odpowiednią protezę, aby mógł wrócić do pracy w gospodarstwie i opieki nad dziećmi. „Chcę stanąć na nogi, abym mógł zapewnić właściwą opiekę córkom, tak jak dotąd” – podkreśla Pan Józef.

Proteza, która dałaby mu taką możliwość, może kosztować nawet ok. 130 tys. Takich środków rodzina niestety nie posiada. „Proteza i rehabilitacja dają mi z jednej strony nadzieję, a z drugiej odbierają ją, bo koszty z tym związane są ogromne. „Proszę o pomoc nie tylko dla siebie. Proteza ułatwi życie całej mojej rodziny!” – apeluje Józef Krygowski na stronie portalu siepomaga.pl.

Osoby, które chciałyby go wesprzeć, mogą wpłacać środki za pośrednictwem strony na portalu siepomaga.pl gdzie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na protezę i rehabilitację dla Pana Józefa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz