Szkoła`

Kacper Gądek, Zuzanna Hawrylak, Martyna Żelisko wyróżnieni w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o gen. Stanisławie Dąbku „Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej”.

     Uczeń klasy VIII Kacper Gądek oraz uczennice klasy V – Martyna Żelisko i Zuzanna Hawrylak Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie otrzymali wyróżnienie w V powiatowym konkursie historycznym „Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej” gen. Stanisław Dąbek.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych kl. V – VIII powiatu lubaczowskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. gen. Dąbka w Lubaczowie, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie oraz uczniowie z terenu Gminy Lubaczów.
Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej 19 września.2018r.
Celem konkursu było krzewienie wiedzy o generale Stanisławie Dąbku jako polskim patriocie, żołnierzu, obywatelu swoich czasów, eksponowanie postawy odpowiedzialności w ważnych chwilach dziejowych, a także formowanie kreatywno-krytycznego myślenia o dziejach minionych oraz rozwijanie umiejętności pracy ze źródłami historycznymi.
Kacprowi Gądkowi, Martynie Żelisko i Zuzannie Hawrylak gratulujemy uzyskania wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.                                                                                                                                                             A.M

CAM00633CAM00636