PrzedszkoleSzkoła`

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu w naszym przedszkolu królował kolor zielony. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników.
W ramach zajęć „ Dobre rady na złe odpady” dzieci przygotowały Ekoludki  i pięknie je zaprezentowały. Wykonały prace plastyczną NASZA PLANETA. Sześciolatki udowodniły , że nie jest im obojętne „zdrowie” naszej planety, dlatego też posadziły w pobliżu przedszkola drzewko. Zabawom towarzyszyły piosenki i pląsy. Działania te zostały podsumowane zdobyciem odznaki „Przyjaciela Przyrody”.