• SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS
     • SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie.

      Z okazji zakończenia roku szkolnego o godz. 8.00 odbyła się msza święta dziękczynna za całoroczny trud nauki, a następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas ósmych i przedstawicieli klas siódmych oraz chóru szkolnego.

      Nad przygotowaniem tak wspaniałego i pełnego wzruszeń występu czuwały wychowawczynie klas p. H. Wojtuch,  p. B.Gorzelnik, p. P.Młodowiec, któremu bardzo dziękujemy za aranżacje muzyczną.

      Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie Pana Wiesława Kapla Wójta Gminy Lubaczów skierowane do absolwentów klas ósmych, nauczycieli, uczniów i rodziców.

      Dzień zakończenia roku szkolnego był również ostatnim dniem pracy w naszej szkole pani Haliny Wojtuch i pani Małgorzaty Dudek. Panie  po wielu latach pracy odeszły na zasłużoną emeryturę. Nauczycielki pożegnała pani dyrektor Halina Sioma, pan Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów, przedstawicielki ZNP pani Beata Bogusz i pani Jadwiga Wojtyszyn.

      W dalszej części uczniowie klas ósmych skierowali w stronę nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły słowa wdzięczności i podziękowania za ich pracę oraz wspólnie spędzone lata. Podziękowania nauczycielom w imieniu rodziców złożyła pani Marta Młodzińska Przewodnicząca Rady Rodziców w klasie VIIIA.

      Uczniowie klasy VII pożegnali naszych absolwentów życzeniami i drobnymi upominkami.

      Następnie rozdano nagrody książkowe i dyplomy za wysokie wyniki w nauce oraz wręczono nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów pana Wiesława  Kapla  - w sześciu kategoriach:

      NAJLEPSZY UCZEŃ SZKOŁY- Amelia Wazna( klasa VIIIA)

      NAJLEPSZY LINGWISTA- Martyna Żak (klasa VIIIB)

      NAJLEPSZY HUMANISTA- Karolina Bernacka (klasa VIIIA)

      NAJLEPSZY UMYSŁ ŚCISŁY-Patrycja Krzyszkowska (klasa VIIIA)

      NAJLEPSZY PRZYRODNIK- Karol Kowalski (KLASA VIIIB)

      NAJLEPSZY SPORTOWIEC- Lena Nazarczuk(KLASAVII)

      Podczas uroczystości nie zapomniano  także o rodzicach  najwybitniejszych uczniów, którym wręczono listy gratulacyjne. Słowa uznania i szczególne podziękowania usłyszeli także rodzice, którzy czynnie uczestniczyli w życiu szkoły.

      Wyrazy uznania i podziękowania za zaangażowanie społeczne przekazano także panu   Ryszardowi Antonikowi i panu Robertowi Hawrylakowi oraz pani Beacie Górskiej Przewodniczącej Rady Rodziców.

      Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie wychowawców z uczniami w klasach, podczas którego otrzymali oni świadectwa szkole.

      Życzymy wszystkim pięknych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

      Do zobaczenia we wrześniu.

       

       

    • The Big Challenge – wyniki konkursu
     • The Big Challenge – wyniki konkursu

     • Podsumowanie i uroczyste rozdanie nagród za udział i wyniki w międzynarodowym konkursie The Big Challenge z języka angielskiego odbyło się 19.06.2023r. w naszej szkole.
      34 uczniów z klas IV-VIII, pod kierunkiem pani Edyty Buczko oraz pani Barbary Mazurkiewicz, wzięło udział w konkursie, do którego przystąpiło tysiące uczniów z całej Polski, a także Europy.
      Najwyższe wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskali:


      Level 4:
      1. Krzysztof Waniewski (VIIIa) – I miejsce w szkole,
      2. Aleksander Marszałek (VIIIa)
      3. Karolina Bernacka (VIIIa)


      Level 3
      1. Izabela Dybko (VII) – IV miejsce w szkole,
      2. Wojciech Kowalski (VII)
      3. Piotr Demus (VII)


      Level 2
      1. Tobiasz Dudziak (VIa)
      2. Emilia Maryjko (VIa)
      3. Patrycja Janczura (VIb)


      Level 1
      1. Victoria Zadroga (V) – II miejsce w szkole,
      2. Wiktoria Zaborniak (V) – III miejsce w szkole,
      3. Regina Antonik (V)
          Ewa Jabłońska (V)


      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i wyróżnienia, nagrody gwarantowane i nagrody specjalne. Serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów i jeszcze lepszych wyników w następnym roku szkolnym!
      Organizatorki

    • Podsumowanie jubileuszowej X edycji Ligi Gminnej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Lubaczów 2022/2023
     • Podsumowanie jubileuszowej X edycji Ligi Gminnej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Lubaczów 2022/2023

     • W piątek 16.06.2023r. w Zespole – Szkolno Przedszkolnym w Młodowie odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej X edycji Ligi Gminnej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Lubaczów 2022/2023.

      Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Pan Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów, pan Janusz Czernysz, dyrektorzy szkół i nauczyciele wychowania fizycznego szkół Gminy Lubaczów. Głównymi bohaterami tego dnia bez których Liga Gminna Piłki Nożnej nigdy by się nie odbyła, zawodnicy poszczególny drużyn. 

      Zawodnicy uczestniczący w zawodach podzieleni byli na 3 kategorie wiekowe tj. klasy I-III, IV-VI i VII – VIII, osobno kategoria dziewcząt i chłopców oprócz dzieci z klas I-III które startowały w grupach mieszanych. Rozgrywki odbywały się w Baszni Dolnej i Lisich Jamach, w zależności od pory roku, na orlikach lub salach gimnastycznych.

      Zawodnicy walczyli o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także o Puchar Przechodni Wójta Gminy Lubaczów.Uroczystość rozpoczęła się akademią w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

      Po przemówieniu pana Wiesława Kapla Wójta Gminy Lubaczów przystąpiliśmy do dekoracji drużyn.

      1. Kategoria klas I –III (grupy mieszane)
      I – miejsce ZSP Basznia Dolna
      II- miejsce ZSP Lisie Jamy
      III – miejsce ZSP Młodów
      IV- miejsce SP Krowica Sama
      V- miejsce SSPzOP Załuże

      2. Kategoria klas IV- VI dziewcząt
      I – miejsce SP Krowica Sama
      II- miejsce ZSP Lisie Jamy
      III – miejsce ZSP Młodów
      IV – miejsce ZSP Basznia Dolna
      V- miejsce SSPzOP Załuże

      3. Kategoria klas IV – VI chłopców
      I – miejsce ZSP Młodów
      II- miejsce SP Krowica Sama
      III- miejsce ZSP Lisie Jamy
      IV – miejsce ZSP Basznia Dolna
      V- miejsce SSPzOP Załuże

      4. Kategoria klas VII- VIII dziewcząt
      I – miejsce ZSP Basznia Dolna
      II – miejsce ZSP Młodów
      III- miejsce SP Krowica Sama
      IV- miejsce ZSP Lisie Jamy
      SSPzOP w Załużu nie brała udziału w tej kategorii

      5. Kategoria klas VII – VIII chłopców
      I – miejsce ZSP Lisie Jamy
      II – miejsce ZSP Basznia Dolna
      III- miejsce SP Krowica Sama
      IV– miejsce ZSP Młodów
      SSPzOP w Załużu nie brała udziału w tej kategorii

      Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach otrzymały dyplomy, natomiast trzem pierwszym drużynom w poszczególnych kategoriach zostały wręczone puchary. Dodatkowo każdy zawodnik drużyn, które zajęły pierwsze miejsca otrzymał pamiątkowy medal. Puchar Przechodni Wójta Gminy Lubaczów otrzymał Zespół Szkolno – Przedszkolny z Baszni Dolnej zdobywając najwięcej punktów.Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim drużynom życzymy sukcesów w kolejnych edycjach rozgrywek.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Bieg Orląt
     • Bieg Orląt

     • Dnia 16.06.2023r. uczniowie klasy II wzięli udział w II Biegu Pamięci Orląt Lwowskich w Lubaczowie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i drobne upominki.

    • Wizyta w muzeum Pożarnictwa w Oseredku
     • Wizyta w muzeum Pożarnictwa w Oseredku

     • 14 czerwca uczniowie klasy III, IV i V zwiedzili muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Tym wydarzeniem zakończyliśmy cykl comiesięcznych spotkań w ramach współpracy z OSP Młodów. W wycieczce uczestniczyli zwycięzcy konkursów sprawdzających wiedzę i umiejętności opanowane podczas spotkań promujących działania Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziękujemy druhowi Ryszardowi Antonikowi za zaangażowanie i wspieranie naszych przedsięwzięć.

    • Dzień Dziecka na stadionie w Młodowie
     • Dzień Dziecka na stadionie w Młodowie

     • W poniedziałek, 12 czerwca uczniowie klas IV-VIII miło spędzili czas na stadionie sportowym w Młodowie, świętując Dzień Dziecka. Na młodzież czekało wiele przygód, m.in. gry i zabawy z użyciem rozmaitych rekwizytów, co zawdzięczamy niezawodnej p. Annie Hawrylak, która z powodzeniem zaangażowała dzieci do udziału w różnych rozgrywkach. Najbardziej aktywni uczestnicy wygrali upominki. Dodatkową atrakcją był grill – pieczone kiełbaski. Każdy miał okazję spróbować pysznych, domowych ciast. Ponadto, wszyscy otrzymali słodkości. Ten wyjątkowy dzień zawdzięczamy członkiniom Rady Rodziców – mamom naszych uczniów, które zadbały o każdy szczegół i dopilnowały, by towarzyszył nam uśmiech i dobry humor. Serdecznie dziękujemy za świetną organizację i oddane serca!

    • Z BIEGIEM TANWI VIIIA I VIIIB NA ROZTOCZAŃSKIM SZLAKU - SZUMY.
     • Z BIEGIEM TANWI VIIIA I VIIIB NA ROZTOCZAŃSKIM SZLAKU - SZUMY.

     • W dniach 1-2 czerwca 2023r. uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami: p. H. Wojtuch, p.B. Gorzelnik i p.M.Antonik przebywali na dwudniowym biwaku w Suścu. Zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, a następnie udali się na Szumy gdzie odbyła się lekcja geografii z p.M. Mendyk, której bardzo dziękujemy. Zwieńczeniem dnia było ognisko integracyjne z piosenkami. Drugi dzień spędziliśmy rekreacyjnie - na grach i zabawach sportowych. INTENSYWNIE, ALE BĘDZIE CO WSPOMINAĆ.

    • I Hufcowy Przegląd Piosenki Zuchowo -Harcerskiej
     • I Hufcowy Przegląd Piosenki Zuchowo -Harcerskiej

     • 7 czerwca Gromada Zuchowa "Słoneczka" z Młodowa wzieła udział w I Hufcowym Przeglądzie Piosenki Zuchowo -Harcerskiej w Gminnym Domu Kultury w Krowicy Samej. Organizatorem przeglądu był Hufiec ZHP Lubaczów, a współorganizatorem: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie z siedzibą w Krowicy Samej. Zuchy z Młodowa zaśpiewały piosenkę pt. Hymn zucha- autorstwa Grupa na swoim , oraz pląs "Mam dwa bilety".

      Dziękujemy serdecznie druhnie hm. Elżbiecie Oleszyckiej za wspaniale przygotowany przegląd i pyszny poczęstunek.

    • Hufcowo – Zuchowy Turniej Sportowy w Łukawcu
     • Hufcowo – Zuchowy Turniej Sportowy w Łukawcu

     • W dniu 31.05.2023 r. zuchy z 3 Gromady Zuchowej "Słoneczka" z Młodowa wzięły udział w Hufcowo – Zuchowym Turnieju Sportowym w Łukawcu.

      W zawodach gromadę reprezentowało 5 zuchów. Oliwia Bryl, Maja Felkel, Artur Piwoda, Dawid Piwoda i Franciszek Szaj.

      Turniej miał na celu propagowanie zasad fair – play, uświadomienie dzieciom ich możliwości sportowych, tworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Nasza gromada zdobyła wyróżnienie. Dziękujemy za świetną zabawę.

    • Wielkie osiągnięcie naszych uczennic
     • Wielkie osiągnięcie naszych uczennic

     • Społeczność uczniowska gratuluje Amelce Ważnej oraz Patrycji Krzyszkowskiej sukcesu. Patrycja została finalistką Konkursu Przedmiotowego z Chemii, a Amelia finalistką Konkursu Przedmiotowego z Biologii, których organizatorem było Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Amelkę przez cały rok szkolny przygotowywała Pani Małgorzata Dudek, natomiast Patrycji pomagał Pan Bartosz Kosior. Życzymy uczennicom dalszych sukcesów i niewątpliwej kariery naukowej.

    • Wycieczka zuchów do Warszawy
     • Wycieczka zuchów do Warszawy

     • 30 maja 2023r. troje zuchów z 3 GZ SŁONECZKA z Młodowa wraz dh. Katarzyną Kubiszyn, wzieło udział w wycieczce do Warszawy. Dzięki uprzejmości Pana Posła Marka Rząsy, mieliśmy możliwość zwiedzenia Sejmu RP. Zuchy odwiedziły rownież Główną Kwaterę ZHP, kościół św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży, Łazienki Królewskie. Ostatnim punktem był spacer po Starym Mieście. Serdecznie dziękujemy organizatorom wycieczki oraz wszystkim obecnym za wspaniałą atmosferę.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • II Gminna Spartakiada klas I-III
     • II Gminna Spartakiada klas I-III

     • W dniu 2.06.2023r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w II Gminnej Spartakiadzie klas I-III pod patronatem Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej. Spartakiada odbyła się pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo na sportowo". Celem zawodów było kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku, zachęcanie do zdrowego stylu życia oraz umiejętność rywalizacji sportowej w duchu fair play i duchu dobrej zabawy. Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary oraz każdy zawodnik i drużyny kibicujące przypinki. Dodatkowo szkoły otrzymały nagrodę rzeczową w postaci piłek lekarskich oraz Karty znaki drogowe. 

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Wycieczka do Rzeszowa
     • Wycieczka do Rzeszowa

     • W dniu 31 maja uczniowie klas VI, VII i VIII naszej szkoły wraz z nauczycielami: p. Moniką Młodowiec, p. Małgorzatą Mendyk oraz p. Bartoszem Kosiorem wzięli udział w wyjeździe naukowym do Rzeszowa. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań nauką, inspirowanie dzieci do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i szukania odpowiedzi, poznawanie nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń oraz integracja. Pierwszym punktem programu była wizyta w Podkarpacki Centrum Nauki „Łukasiewicz”, gdzie uczniowie mogli obejrzeć trzy stałe ekspozycje tematyczne tj.: Wystawa "Lotnictwo"- podstawowym założeniem wystawy jest wzbudzenie w zwiedzających ciekawości wobec przedmiotów i zjawisk towarzyszących nam w życiu codziennym. Niektóre eksponaty umożliwiają wcielenie się w odpowiednie role (np. pilota, mechanika czy kontrolera ruchu a nawet operatora łazika marsjańskiego). Wystawa "Żyję"- omawia, w formie interaktywnych stanowisk mechatronicznych i multimedialnych, sposób funkcjonowania ludzkiego organizmu, zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych, które mają na niego wpływ. Wystawa "Przyroda" – to zestaw stanowisk interaktywnych tworzących opowieść o świecie w różnorodnej skali. Zwiedzający mogą zapoznać się z działaniem elektrowni wodnych, prądowych, pływowych, maszyny parowej i działaniem turbin. Poznają alternatywne źródła energii i wykorzystanie energii słonecznej. Następnie po krótkiej przerwie uczniowie uczestniczyli w pokazach z chemii i fizyki na Politechnice Rzeszowskiej. Podczas pokazów przeprowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Lubelskiej mieli okazję zobaczyć i poznać m.in podstawowe prawa dotyczące fal elektromagnetycznych, światła, dźwięku oraz zobaczyć jakie właściwości mają płyny na przykładzie ciekłego tlenu i azotu. Pokazy te były świetnym podsumowaniem tego wyjazdu, pełnego nauki, ale również dobrego samopoczucia i uśmiechu.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Rajd rowerowy
     • Rajd rowerowy

     • W dniu 6 czerwca młodzież naszej szkoły wzięła udział w rajdzie rowerowym będącym kontynuacją tradycji ogólnopolskiego KWIETNEGO BIEGU organizowanego dla upamiętnienia pierwszej pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 r. oraz pielgrzymki do Lubaczowa w 1991 r. Start rajdu nastąpił po pięknie przygotowanej przez uczniów oraz Panią Bogusławę Gorzelnik, Halinę Wojtuch oraz Pana Pawła Młodowca kompozycji słowno-muzycznej z placu Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej. Uczestnicy podążali do Kapliczki przy Pięciu Sosnach w asyście policji, straży granicznej i oczywiście nauczycieli. Na mecie na uczniów czekała pyszna kiełbaska i loteria fantowa. Po posiłku zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów. 

      Opiekę nad naszymi rowerzystami sprawowały Panie Bogusława Gorzelnik i Monika Antonik.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Lekcja o cyberbezpieczeństwie
     • Lekcja o cyberbezpieczeństwie

     • W dniu 06.06 uczniowie klas 7 i 8b uczestniczyli w spotkaniu online pt.,,Co się stanie gdy kliknę w podejrzany link? Jak przestrzec się przed oszustwem?"  zorganizowanym przez Fundację Warszawskiego Instytutu Bankowości. Podczas tej krótkiej lekcji specjalista cyber security banku ING przedstawiał sposoby wykorzystywane przez hakerów do wyłudzania danych lub pieniędzy. Dzięki wielu podanym przykładom podrabianych informacji - podszywania się pod strony banków, wysyłania fałszywych informacji od allegro lub InPost bezpieczeństwa naszych uczniów w sieci na pewno wzrosło. 

    • PIKNIK REKREACYJNO - SPORTOWY KLAS l - III
     • PIKNIK REKREACYJNO - SPORTOWY KLAS l - III

     • 6.06 2023 w obiekcie Sasaki w miejscowości Szczutków odbył się Piknik rekreacyjno - sportowy w ramach świętowania Dnia Dziecka.Był to słoneczny, piękny dzień. Na dzieci czekały liczne atrakcje - dmuchańce na otwartej przestrzeni, fotele bujane, hamaki, huśtawki, gry sportowe i maskotka z którą wszystkie dzieci robiły sobie zdjęcia.Rodzice zapewnili poczęstunek dla dzieci - pieczone ciasta, popcorn, napoje i świeżo pieczone kiełbaski.Impreza była zorganizowana i sfinansowana przez RadęRodziców.Dziękujemy serdecznie organizatorom, Pani Beacie Górskiej i rodzicom za zaangażowanie, organizację i za tak wspaniale przygotowany dzień, który zapewnił dzieciom mnóstwo wrażeń i atrakcji.Wszyscy uczniowie zadowoleni z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

     • Kampania „Mocarze sztuki”

     • Przekazujemy gorąca prośbę od Muzeum Kresów w Lubaczowie:

      "Szanowni Państwo!

      Muzeum Kresów w Lubaczowie wzięło udział w kampanii „Mocarze sztuki”, zorganizowanej przez Fundację Most the Most. W ramach kampanii lokalne muzea z całej Polski zostały zaproszone do wskazania eksponatów ze swoich zbiorów, które wymagają prac konserwatorskich.

      Z 79 zgłoszonych muzealiów Komisja Konkursowa wybrała 10 obiektów, które przeszły do kolejnego etapu. Wśród nich znalazły się muzealia zgłoszone przez Muzeum Kresów w Lubaczowie, jako jedyne z obszaru Podkarpacia i całej południowo-wschodniej i wschodniej Polski. Są to kilim ze znakami kół naukowych i związków studenckich Politechniki Lwowskiej (1936–1939) oraz dwie jaworowskie skrzynie wianne (XIX/XX w., lata 20.–30. XX w.).

      Aby otrzymać środki na prace konserwatorskie (po 20 tys. zł na każde z muzealiów) niezbędne są głosy internautów i zaangażowanie lokalnej społeczności (finansowanie otrzyma tylko 5 obiektów). Prosimy w związku z tym o wsparcie!

      >>>>> Głosy można oddawać za pośrednictwem ankiety, która znajduje się na stronie Fundacji: https://www.webankieta.pl/ankieta/924654/mocarze-sztuki.html

      Głosowanie trwa do 12 czerwca 2023 r. (nie ma limitów oddanych głosów przez jedną osobę). Szczegółowe informacje na temat kampanii oraz wszystkich etapów można znaleźć na stronie Fundacji Most the Most (https://mostthemost.pl).

      Oba obiekty wskazane przez nasze Muzeum posiadają unikatową wartość.

      Kilim jest najpewniej najdłuższą tego rodzaju tkaniną powstałą na ziemiach polskich (mierzy blisko 10 metrów!), a jego wyjątkowość wynika ze związków z Politechniką Lwowską, która w tym roku obchodzi 180-lecie istnienia.

      Skrzynie jaworowskie to z kolei niezwykle ciekawy przykład muzealiów ukazujących kulturę ludową i tradycyjną pogranicza polsko-ukraińskiego.

      Więcej na temat zabytków można przeczytać na naszej stronie internetowej:

      https://muzeumkresow.eu/tkackie-dzielo-sztuki-ii-rzeczypospolitej-poznaj-wyjatkowy-kilim-ze-zbiorow-muzeum-kresow-w-lubaczowie/

      https://muzeumkresow.eu/dwie-skrzynie-dwa-pokolenia-jaworowskie-skrzynie-wianne-z-kolekcji-muzeum-kresow-w-lubaczowie/

      Zachęcamy również do obejrzenia spotu promocyjnego, który przygotowaliśmy na temat kilimu:

      https://www.facebook.com/100063784920727/videos/584577389956852

      Prosimy o głosy oraz rozpowszechnienie informacji o konkursie i naszym udziale, można zrobić to udostępniając post, który przygotowaliśmy na Facebooku:

      https://www.facebook.com/muzeumkresow/posts/pfbid08ymad9VGi4WNgEj8oQiJtuwJHNK3srqroKewzFQQCcEyvmer62otHAcKFVya5Jfml

      W załączeniu przesyłamy informację prasową o konkursie, przykładowe zdjęcia naszych obiektów, a także plakat. Wspólnie mamy szansę zostać Mocarzami Sztuki!

      Serdecznie pozdrawiamy,

      Zespół Muzeum Kresów w Lubaczowie"

    • II Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich
     • II Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich

     • 31 maja br. w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej odbył się II Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas III – IV szkół podstawowych z terenu gminy Lubaczów. Celem sportowych zmagań była popularyzacja działań strażaków ochotników. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paweł Chmiel, Kacper Cozac, Patryk Hawrylak, Artur Kowalski, Bartosz Szczygieł, Marcin Żelisko. Chłopcy, wykonując po mistrzowsku wszystkie zadania na torze sprawnościowym, poczuli się strażakami ochotnikami. Udowodnili, że są odpowiedzialni i potrafią współpracować w grupie.

      Uczestnicy odebrali gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, a także otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów.

    • III Gminna Spartakiada Przedszkolaków
     • III Gminna Spartakiada Przedszkolaków

     • Dnia 25 maja odbyła się III Gminna Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem "Więcej ruchu dla maluchów" zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole Kraina Malucha w Dąbkowie. Pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla. 

      W zawodach brały udział dzieci z sześciu przedszkoli gminnych, naszym maluchom udało się zdobyć czwarte miejsce Dzieci były zaangażowane we wszystkie konkurencje sportowe i godnie reprezentowały nasze przedszkole. W tym dniu wszystkim uczestnikom dopisywały humory i duch walki. Po zakończeniu konkurencji i podliczeniu wyników uczestnicy otrzymali nagrody oraz medale, wszyscy wracali uśmiechnięci i zadowoleni po całym dniu pełnym wrażeń.

      Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz składamy podziękowania dla pana Tomka Hawrylak za zakupienie strojów sportowych dla naszej drużyny.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym