• Pada śnieg
     • Pada śnieg

     • Hu, hu, hu Ha, ha, ha Nasza zima nie jest zła❄ 🥰Ku radości najmłodszych przedszkolaków zawitała do nas prawdziwa zima⛄❄🌨 pierwsza bitwa na śnieżki już za nami❄❄❄

    • Andrzejki w przedszkolu
     • Andrzejki w przedszkolu

     •  

      Andrzejki

      25.11.2021r. w Publicznym Przedszkolu w Młodowie  we wszystkich 3 grupach odbyła się zabawa andrzejkowa. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia.

      Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawy przy muzyce. W czasie andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć wróżenia przy pomocy butów oraz lania wosku przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. 

      Dzieci bardzo zadowolone wróciły do domów pełne wiary, że spełni im się to, co wywróżyły sobie tego magicznego dnia.

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia


     • W dniu 24.11.2021r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

      Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.  Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, misiowe tańce, degustację słodkości z miodkiem.

      Następnego dnia 25.11.2021r. z kolei uczniowie klas I-III, oraz dzieci uczęszczające na świetlicę wraz ze swoimi misiami świętowały  „Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem - Misiem. Dzieci poznały historię powstania pluszaków, posłuchały wierszy i piosenek o misiach, przeszły misiowy tor przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie.


    • Talent Powiatu Lubaczowskiego
     • Talent Powiatu Lubaczowskiego

     • Uczniowie naszej szkoły otrzymali odznaczenia w XII edycji programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”. Głównym celem programu jest docenianie i promowanie osiągnięć uczniów ze szkół z terenu Powiatu Lubaczowskiego.

       

      W kategorii indywidualnej nominacje otrzymali:

       

      Karol Kolbuszewski

      Złoty Talent w kategorii Sportowiec

       

      Lena Nazarczuk

      Złoty Talent w kategorii Sportowiec

       

      Emilia Kornaga

      Brązowy Talent w kategorii Naukowiec

       

      Karolina Bernacka

      Brązowy Talent w kategorii Społecznik

       

      Wiktoria Bernacka

      Brązowy Talent w kategorii Społecznik

       

      Sandra Mielnik

      Srebrny Talent w kategorii Sportowiec

       

      Martyna Żelisko

      Srebrny Talent w kategorii Sportowiec

       

      Dominika Cisek

      Srebrny Talent w kategorii Sportowiec

       

      Michał Górski

      Srebrny Talent w kategorii Artysta

      Srebrny Talent w kategorii Sportowiec

       

      W kategorii zespołowej:

       

      Drużyna Sportowa Dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych 

      Srebrny Talent w kategorii Sportowiec 

       

      Drużyna Sportowa Dziewcząt - Tenis Stołowy 

      Srebrny Talent w kategorii Sportowiec

       

      3 Gromada Zuchowa „Słoneczka”

      Srebrny Talent w kategorii Artysta

      Srebrny Talent w kategorii Społecznik

       

      Drużyna Sportowa Chłopców MUKS PARTNER

      Srebrny Talent w kategorii Sportowiec

       

      Gratulujemy Wszystkim Nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów !

    • Szlachetna Paczka
     • Szlachetna Paczka

     • Drodzy nauczyciele i uczniowie ! Nasza szkoła już kolejny raz zgłosiła chęć do udziału w akcji "Szlachetna Paczka", która ma na celu nie tylko pomóc tym najbardziej potrzebującym, ale też sprawić, by nadchodzące wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia stały się dla nich radosne i pełne dobroci.

      Tym razem pomagamy rodzinie, która jest naprawdę wyjątkowo skrzywdzona przez los, a przy tym skromna i pełna miłości.

      Pani Teresa ma 82 lata, jej syn Jerzy - 51 lat, córka Katarzyna - 50 lat, Syn Paweł - 44 lata, a synowa Maria 46 lat.

      Warto zapoznać się z ich historią; "Pani Teresa wraz z mężem wychowywała trójkę dzieci, w tym dwoje niepełnosprawnych intelektualnie od urodzenia. Kilka lat temu zmarł mąż, a Pani Teresa po przebytym udarze została skazana na wózek inwalidzki i sama wymaga całodobowej opieki. Ponadto córka Katarzyna ma chore nerki, wymagające dializowana, cukrzycę wymagającą podawania insuliny, a ze względu na swoje schorzenia traci stopniowo wzrok. Na domiar złego w tym roku niefortunnie złamała nogę, co skutkowało skomplikowaną operacją nogi i koniecznością całodobowej opieki nad nią. Najstarszy syn Jerzy wychował wraz z żoną swoje dzieci i następnie był zmuszony zrezygnować z pracy zarobkowej, by zająć się niepełnosprawnym rodzeństwem, stając się ich prawnym opiekunem. Natomiast synowa, Maria, poświęciła się opiece nad niepełnosprawną teściową i rodzeństwem męża. Rodzina utrzymuje się z renty rodzinnej po zmarłym mężu, rent niepełnosprawnego rodzeństwa oraz zasiłku w kwocie 6.000 zł. Po odliczeniu kosztów mieszkania oraz zakupie leków (2591zł), na życie pozostaje 682 zł na jednego członka rodziny. "

      Serdecznie prosimy o dary w postaci żywności trwałej ( wszelkiego rodzaju kasze, ryż, cukier, herbatę, kawę, konserwy, dżemy, inne przetwory), środki czystości, podstawowe kosmetyki (szampony, pasty, płyny do kąpieli, mydła), czystą odzież. Szczegóły potrzeb tej cudownej rodziny znajdziecie w linku poniżej.

      https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/61742/1331?utm_source=messenger&utm_medium=referral&utm_campaign=paczka2019&utm_content=swr-messenger-share

      Serdecznie liczymy na Wasze wsparcie i pomoc. Podpisane przez darczyńców paczki prosimy o przynoszenie do p. Pauliny Huk. Wraz z innymi nauczycielami przeniesiemy je w bezpieczne miejsce. Pod koniec akcji wspólnie z chętnymi uczniami starannie je zapakujemy, po czym przeniesiemy do bazy akcji, znajdującej się w Lubaczowie, skąd trafią do potrzebujących. Razem możemy wszystko!

      Niech moc pomagania będzie z nami !

    • Ekologicznego escape room
     • Ekologicznego escape room

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w projekcie Unicef ,,TO(działa)MY!" prężnie przygotowują się do kolejnej akcji - ekologicznego escape room, który odbędzie się już w poniedziałek 29.11 na sali gimnastycznej.

      W związku z tym każda z klas 4-8 otrzymała specjalne dedykowane zaproszenie oraz na terenie szkoły umieszczone zostały ogłoszenia informujące o zbliżającym się evencie.

      Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, że z tak wielkim zaangażowaniem uczestniczą w tym projekcie, nie możemy się już doczekać efektów ich pracy 🙂

       

    • Poznaj Polskę - wyjazd do Warszawy
     • Poznaj Polskę - wyjazd do Warszawy

     •  

                  W dniu 18.11.2021 r. grupa 44 uczniów ZSP w Młodowie wyjechała w podróż do Warszawy w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”. Po przyjeździe uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie Stadionu Narodowego, w dalszej kolejności obejrzeli pomnik Syrenki Warszawskiej i zwiedzili  Centrum Nauki Kopernik.

                  W drugim dniu wycieczki uczestnicy wyjechali na miejsce Zespołu Zabytkowych Cmentarzy Wyznaniowych na Powązkach. Grupa wycieczkowa w towarzystwie licencjonowanego przewodnika odwiedziła kwatery wojskowe i miejsca pochówku zasłużonych Polaków.

                  W dalszej kolejności uczniowie zwiedzali: Rynek, Katedrę Św. Jana Chrzciciela, Barbakan, Stare Miasto, obejrzeli Pomnik Małego Powstańca a następnie rozpoczęli zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum. Rezydencji Królów Rzeczypospolitej.

                  W dalszej kolejności grupa przeszła z przewodnikiem Krakowskim Przedmieściem, obejrzała Pałac Prezydencki  i zatrzymała się przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

                  Mimo utrudnień związanych z obostrzeniami przeciw COVID-19 program wycieczki został w pełni zrealizowany a entuzjazm uczestników potwierdził potrzebę organizacji tego typu przedsięwzięć.

                                                                                                                                         

    • Dzień Praw Dziecka
     • Dzień Praw Dziecka

     • Przedszkolaki z ZSP w Młodowie obchodziły uroczyście "Dzień Praw Dziecka". Wychowawcy rozmawiali z dziećmi i odczytali im ich prawa zawarte w Konwencji Praw Dziecka.

      W tym dniu przedszkolaki były ubrane na niebiesko, wybrały się na spacer z niebieskimi balonami, po powrocie kolorowały swoje prawa które zostały dla nich wcześniej przygotowane.

      Dzieci poprzez zabawę i wprowadzenie w miłą atmosferę kształtowały świadomość własnych praw i obowiązków.

    • Sposoby na jesienne chłody
     • Sposoby na jesienne chłody

     • Nasze sposoby na jesienne chłody w grupie 3,4-latków powstały kolorowe chmurki, a następnie zagnietliśmy masę solną, która posłużyła do przygotowania bazy pod pierwsze ozdoby świąteczne zabawy z ciastem to zawsze świetna zabawa

    • Zostaw drzewko naturze - zrób choinkę ekologiczną
     • Zostaw drzewko naturze - zrób choinkę ekologiczną

     • Poranne przymrozki zapowiadają nadchodzące święta.

       

      Zgodnie z tradycją w domach i w klasach pojawiają się choinki.

       

      Jak będą one wyglądały? Zależy to od was, lecz my proponujemy wam ciekawe pomysły na “ekologiczne” choinki zrobione z łatwo dostępnych materiałów.

       

      Hasło nowej akcji to: „Zostaw drzewko naturze - zrób choinkę ekologiczną”.

       

      W grudniu ogłoszony zostanie między klasowy konkurs na: „Najbardziej pomysłową choinka ekologiczną”.

       

      Organizator przewiduje nagrody!

       

       

    • „Weź nie truj”
     • „Weź nie truj”

     • W minionym tygodniu klasa 7b uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych związanych z tematyką smogu. Lekcja ta odbyła się w ramach programu na rzecz czystego powietrza ,,Weź nie truj ".

      Uczniowie dowiedzieli się czym jest smog, jak powstaje oraz jak mu przeciwdziałać i możliwie najskuteczniej chronić się przed skutkami jego występowania. Po zajęciach klasa rozwiązała test, za który otrzymała certyfikat.

      Lekcję poprowadził koordynator projektu pan Bartosz Kosior.

    • Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu
     • Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu

     • 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


      Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Najstarsza grupa przedszkolna składając hołd żyjącym Powstańcom dołączyła do ogólnopolskiej akcji BohaterON. Przedszkolaki mogły zboczyć bohaterów na filmie projekcyjnym oraz poznać historię Powstańców Warszawskich.


      Dowiedziały się kim jest i jakie cechy powinien mieć bohater, aby pamiętać i uczyć dzieci mówić „dziękuję" bohaterom. Podczas zajęć wykonano papierowe myszki, które posłużyły dzieciom do odegrania scenek na temat rozwiązywania konfliktów.

      To była prawdziwa lekcja historii.

                                                                                                                            J.K.


       

       

    • #SzkołaDoHymnu
     • #SzkołaDoHymnu

     • Już po raz czwarty uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie brali udział w akcji "Szkoła do hymnu".  10 listopada przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 poszczególne klasy zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”.  W ten sposób chcieliśmy się włączyć we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

       

      #SzkołaDoHymnu
       

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

     • 9 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem chóru szkolnego pod dyrekcją pana Pawła Młodowca.

      Uczniowie przedstawili rys historyczny naszego państwa, najważniejsze postaci i wydarzenia polityczne, które doprowadziły do powstania wolnej i suwerennej Polski. W wykonaniu chóru szkolnego usłyszeliśmy piękne pieśni patriotyczne. Wszyscy zauroczeni byli talentem naszych wokalistek: Emilia Kornaga pięknie zaśpiewała pieśń pt. „Ojczyzna” ks. Stefana Ceberka, Wiktoria Zaborniak wykonała pieśń pt. „Ojczyzno ma”, a Patrycja Janczura zauroczyła nas utworem pt. „Miejcie nadzieję” Adama Asnyka, do którego muzykę skomponował Zbigniew Preizner. Występ zakończono pieśnią w wykonaniu chóru szkolnego pt. „Rota”.

      Pani Dyrektor Halina Sioma przekazała wykonawcom i nauczycielom: panu Pawłowi Młodowcowi i pani Aldonie Zaborniak podziękowania za wspaniałą lekcję patriotyzmu.

      Oddaliśmy cześć tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska, a także wszystkim, którzy bronili odzyskanej niepodległości płacąc za to życiem.

       

      Aldona Zaborniak

    • Kotylion
     • Kotylion

     • Kotyliony na 11 listopada.

      Nasze kotyliony. Uczniowie w ramach zajęć techniki i kółka wykonali samodzielnie kotyliony.

      Jak nosi się kotylion?

      Biało-czerwone kotyliony niepodległościowe to znak narodowej tożsamości, stąd zawsze nosimy je na sercu. Symbol patriotycznej postawy na ważnych uroczystościach powinien dumnie zdobić lewą stronę klapy marynarki munduru lub garnituru. Kotylion 11 listopada nosi się w połączeniu z galowym strojem, schludnym i eleganckim, co wyraża szacunek i poczucie przynależności do narodu. Nosząc kotylion niepodległościowy, należy przestrzegać zasad odpowiedniego zachowania podczas uroczystości.

    • Wygrajmy ze smogiem
     • Wygrajmy ze smogiem

     • Od tego roku szkolnego nasza szkoła bierze udział w projekcie "Wygrajmy ze smogiem" organizowanym przez Edukacyjną Sieć Antysmogową oraz instytutem badawczym NASK. W ramach tego rozpoczęto wśród uczniów kampanię edukacyjną związaną z zanieczyszczeniami powietrza - głównie smogiem. Akcja ta będzie prężnie realizowana w następnych tygodniach, kiedy odbędą się zajęcia edukacyjne o tej tematyce.

      Tymczasem każdy może na stronie https://esa.nask.pl/ sprawdzić stan jakości powietrza dzięki czujnikom zamontowanym na terenie Polski w wielu miejscowościach, do czego gorąco zachęcamy. Czyste powietrze to nasze wspólne dobro, o które musimy zacząć dbać jak najwcześniej.

       

    • Pasowanie
     • Pasowanie

     • W dniu 05.11.2021r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia pierwszej klasy.

      W obecności Pani Dyrektor Haliny Sioma, Pana Janusza Czernysza, Kierownika Referatu Organizacyjnego i Oświaty Gminy Lubaczów. Uczniowie wykazali się swoimi wiadomościami i umiejętnościami artystycznymi oraz złożyli uroczyste pasowanie.

      W tym uroczystym dniu dzieci zostały obdarowane prezentami od Rady Rodziców i Pana Janusza Czernysza.

      Ten pełen wrażeń dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.