• Warsztaty z zakresu pierwszej pomocy
     • Warsztaty z zakresu pierwszej pomocy

     • 26 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzone przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodowie dla uczniów klasy IV i V.

      Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, że do działań z zakresu pierwszej pomocy zalicza się rozpoznanie sytuacji, zabezpieczenie miejsca zdarzenia i ratownika, wezwanie profesjonalnej pomocy, zapewnienie ciągłości krążenia i oddychania oraz wykonywanie pozostałych czynności ratowniczych np. ułożenie poszkodowanych w pozycji bezpiecznej. Uczniowie poznali zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej i przećwiczyli na fantomie algorytm postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia u osoby dorosłej. Dzięki warsztatom nabyli umiejętność analizowania sytuacji krytycznych i szybkiej reakcji na zagrożenia.

      Zajęcia prowadzili przeszkoleni w zakresie ratownictwa druh Adrian Antonik, druh Ryszard Antonik oraz druh Łukasz Szmagara z OSP Młodów.

    • III Turniej Ligi Gminnej Szkół
     • III Turniej Ligi Gminnej Szkół

     • W dniu 15.04.2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach odbył się III Turniej Ligi Gminnej Szkół w kategorii dziewcząt klasy IV-VI. Do turnieju przystąpiły trzy drużyny szkół Gminy Lubaczów- ZSP Lisie Jamy, SP Krowica Sama i ZSP Młodów.

      Wyniki rozgrywek meczy przedstawiają się następująco:
      SP Krowica Sama - ZSP Lisie Jamy 2:0
      SP Krowica Sama - ZSP Młodów 0:0
      ZSP Lisie Jamy - ZSP Młodów 0:1


      Nasze dziewczyny zdobyły 4 punkty. Brawo! Gratulujemy.

    • Wycieczka Lublin – Kazimierz Dolny
     • Wycieczka Lublin – Kazimierz Dolny

     • W dniach 19-20 kwietnia 2023r. uczniowie klas V, VIa, VIb i VII wzięli udział w wycieczce szkolnej do Lublina i Kazimierza Dolnego. Organizatorkami wycieczki były panie Edyta Buczko i Iwona Furgała, a opiekunkami panie Małgorzata Dudek i Monika Antonik. Program wycieczki obfitował w atrakcje zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia.

      Pierwszym punktem harmonogramu była wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej, będącym jednym z największych skansenów w Polsce. Obejrzeliśmy ekspozycje podzielone na sektory: wiejski, miasteczkowy i dworski. Mieliśmy możliwość zajrzeć do środka chat sprzed ponad 100 lat, poznać sprzęty domowe czy gospodarskie, a także zwiedzić dwór, domy mieszczańskie i sklepy. Szczególny zachwyt wzbudził w uczniach przepiękny park i ogrody pachnące kwitnącymi właśnie drzewami. Na zakończenie mogliśmy skorzystać z przejażdżki konnym wozem drabiniastym.

      Kolejnym punktem był spacer po Lublinie, po którym bajkowo oprowadził nas pan przewodnik Volodymyr. Obejrzeliśmy m. in. Zamek Lubelski i weszliśmy na Basztę Zamkową, podziwiając okazałą panoramę miasta. Następnie podczas spaceru po starym mieście poznaliśmy Archikatedrę Lubelską i podziemne krypty oraz podziwialiśmy urokliwe kamienice i uliczki.

      Podczas wizyty w Lublinie stołowaliśmy się w Restauracji McDonald’s, a także znaleźliśmy czas na zakupy w Galerii Vivo! Późnym popołudniem wyruszyliśmy w podróż do Kazimierza Dolnego. W schronisku młodzieżowym „Pod Wianuszkami” zjedliśmy obiadokolację i udaliśmy się na odpoczynek.

      Drugi dzień rozpoczęliśmy od śniadania i spaceru do centrum Kazimierza Dolnego wraz z panią przewodnik Danutą, która przygotowała dla nas mnóstwo atrakcji, m.in. gry uliczne, wejście na ruiny zamku, Basztę zamkową i Górę Trzech Krzyży. Po forsownej wspinaczce udaliśmy się na rynek miasta, aby chwilę odpocząć i skosztować tutejszych przysmaków – lodów, gofrów czy słodkich napojów.

      Największą atrakcją zwiedzania Kazimierza była przejażdżka meleksami, którymi objechaliśmy Kazimierz, Czerniawy, Bulwar Nadwiślański, aż do malowniczego Wąwozu Korzeniowy Dół, gdzie zachwycaliśmy się cudami natury i ochoczo wędrowaliśmy. Następnie zjedliśmy obiad i spacerowaliśmy po mieście.

      Na zakończenie wycieczki przewidziany był rejs statkiem po Wiśle, który również bardzo przypadł uczniom do gustu. Jeszcze tylko kolejna wizyta w Restauracji McDonald’s i pełni wrażeń wyjechaliśmy w podróż powrotną do Młodowa.

      Było świetnie i bardzo chcemy to powtórzyć!

    • Zuchy wzięły udział w "Zlocie Bajkowym"
     • Zuchy wzięły udział w "Zlocie Bajkowym"

     • W sobotę 22 kwietnia przywitało nas piękne słońce, które towarzyszyło nam przez cały dzień. Nasze zuchy z 3GZ SŁONECZKA przeniosły się do "Krainy bajek", gdzie uczestniczyły w wielu zabawach- rozwiązywały zagadki, a także pięknie śpiewały. W "Zlocie Bajkowym" wzięło udział 315 zuchów z  Chorągwi Podkarpackiej. Całe wydarzenie miało miejsce w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy ul. Cieplińskiego w Rzeszowie, pod sceną - muszlą koncertową. Poniżej nasza fotorelacja!!

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • The Big Challenge
     • The Big Challenge

     • We wtorek 18.04.2023r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs online z języka angielskiego o nazwie The Big Challenge. Udział w nim wzięli uczniowie z klas 4-8 szkoły podstawowej. Łącznie do konkursu przystąpiło 33 osoby. Uczniowie rozwiązywali test logując się na stronie internetowej. Pytania sprawdzały zarówno umiejętność rozumienia ze słuchu jak i tekstu pisanego. Test zawierał pytania kontekstowe, oparte na obrazkach, krótkich dialogach i tekstach oraz pytania z zakresu gramatyki, słownictwa i cywilizacji. Wyniki już niebawem w maju. Organizatorkami konkursu były panie Barbara Mazurkiewicz i Edyta Buczko.

    • Sprzątamy dla Polski 2023
     • Sprzątamy dla Polski 2023

     • 21 kwietnia 2023 nasza szkoła brała udział w V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, objętej honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klas 1-8 wraz z opiekunami zaopatrzeni w worki i rękawice posprzątali tereny zielone, chodniki i ulice w pobliżu szkoły.

      Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

      Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dbania o środowisko każdego dnia.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

       

    • DNI OTWARTE W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W LUBACZOWIE
     • DNI OTWARTE W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W LUBACZOWIE

     • 14 kwietnia klasy VIIIA i VIIIb uczestniczyły w Dniu Otwartym Liceum Ogólnokształcacego im. T. Kościuszki w Lubaczowie. Uroczystość otworzył Pan Dyrektor Marek Chmiel, który przedstawił informacje o szkole ważne dla kandydatów chcących kontynuować naukę w liceum po ukończeniu szkoły podstawowej. Potem uczniowie udali się na warsztaty tematyczne przygotowane przez nauczycieli i uczniów liceum. Były to warsztaty biologiczne, językowe, chemiczne, fizyczne, matematyczne, geograficzne, historyczne, informatyczne oraz polonistyczne. Nasi ósmoklasiści mieli możliwość poznać szkołę, jej kierunki kształcenia, a także spotkać starszych kolegów i koleżanki. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i uczniom za przygotowanie interesujących warsztatów i wspaniałą atmosferę. Wyjazd na dzień otwarty jednych zachęcił by wybrać się do tej szkoły, a innych utwierdził w swej decyzji. Opiekę nad uczniami sprawowały: p.H. Wojtuch, p.A. Janczura , p.B. Gorzelnik.#zspmłodów

    • Warsztaty ekologiczne
     • Warsztaty ekologiczne

     • 18 kwietnia w ramach zbliżającego się Dnia Ziemi, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie odbyły się warsztaty zorganizowane przez firmę Master, reprezentowaną przez Panią Sabinę Ilnicką, Panią Dorotę Reis oraz Pana Kamila Bojarskiego. Dotyczyły one prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Udział w wydarzeniu wzięli wszyscy nasi podopieczni. Zostali oni podzieleni na trzy grupy. Pierwszą z nich były nasze kochane przedszkolaki, następnie w prelekcji uczestniczyli uczniowie klas I-III, a po nich do działań wkroczyła młodzież klas IV-VIII. Najmłodsi mieli okazję zatańczyć z szarfami, obejrzeli także prezentację multimedialną pt. „Karolek i Dzień Ziemi”. Ponadto, jak reszta, zagrali w grę planszową pt. „Jestem EKO”. Działania dostosowano do poziomu

       i predyspozycji dzieci, które miały okazję rozwiązywać różne zadania, m.in. EKOkarty pracy. Uczniowie zakręcili także kolorowym „Kołem Fortuny” oraz przeszli przez labirynt, doprowadzający ich do źródła wiedzy o życiu w zgodzie z naturą. Odpowiadali także na szereg pytań związanych 

      z ekologią. Spotkanie uwieńczyła obecność Pana Marka Mazura, który w pluszowym stroju Kota Masterka witał wszystkich na sali gimnastycznej, a także zachęcał do wspólnej zabawy. Zarówno biorący udział w rozgrywkach, jak i pozostali, zostali obdarowani miłymi podarunkami. 

      To spotkanie długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu!

    • Chcemy pięknej Ziemi
     • Chcemy pięknej Ziemi

     • Staramy się dbać o naszą planetę. Szczególnie w tym tygodniu.
      22 kwietnia przeprowadzimy akcję Sprzątamy dla Polski.
      Już teraz uczniowie naszej szkoły podczas lekcji biologii oraz zajęć świetlicowych tradycyjnie przeprowadzili badanie stanu fauny budzącej się do życia w wodach młodowskiego potoku. Eksperymenty potwierdziły, że woda jest dobrze natleniona, czysta i ma obojętne pH. Dostrzegliśmy duże ilości larw chruścika, który jest biowskażnikiem czystej wody.

     • Radosnego Alleluja!

     • Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom radosnych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

      Niech ten niezwykły czas wypełni Wasze serca pokojem, nadzieją, uśmiechem i miłością oraz tym, co najpiękniejsze i najserdeczniejsze.

      Oby nie zabrakło niezapomnianych chwil i serdecznych spotkań przy wielkanocnym stole, spędzonych w gronie najbliższych.

      Wesołego Alleluja!

    • WYNIKI KONKURSU NA „NAJŁADNIEJSZYSTROIK WIELKANOCNY"
     • WYNIKI KONKURSU NA „NAJŁADNIEJSZYSTROIK WIELKANOCNY"

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że konkurs dla uczniów klas 1- 8 pt. „Najpiękniejszy stroik wielkanocny” został rozstrzygnięty. Różnorodność technik świadczy o ogromnej pomysłowości i kreatywności młodych twórców.Prace oceniano według następujących kryteriów:
      - walory artystyczne,
      - oryginalność,
      - wkład własny,
      - ogólne wrażenie estetyczne.

      Komisja konkursowa w składzie:
      - p. Barbara Mazurkiewicz
      - p. Anna Pelc
      - p. Monika Młodowiec
      wyłoniła następujących zwycięzców:w kategorii klas 1- 3
      I miejsce – Dawid Piwoda
      II miejsce – Hubert Janczura
      III miejsce – Bryl Oliwia
      3 wyróżnienia otrzymali:
      - Julia Musiał
      - Kamil Cozac
      - Fabian Baranw kategorii klas 4 – 8
      I miejsce – Milena Dach
      II miejsce – Karolina Łepcio
      III miejsce – Paweł Cozac
      Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały zakupione dzięki wsparciu Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.Wręczenia dyplomów oraz nagród rzeczowych dokonała dyrektor szkoły Pani Halina Sioma. Wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy pięknych prac.

    • Dni Otwarte w Zespole Szkół im. Gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie
     • Dni Otwarte w Zespole Szkół im. Gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

     •  

      31 kwietnia nasi uczniowie klasy VIII a i VIII b wraz z wychowawczyniami panią H. Wojtuch i p. B. Gorzelnik byli uczestnikami Dni Otwartych w Zespole Szkół im. Gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.

      Dyrektor szkoły – Pan Nepelski serdecznie przywitał przybyłych uczniów wraz z nauczycielami z całego powiatu lubaczowskiego.

      Głównym celem udziału młodzieży było jak najlepsze poznanie oferty edukacyjnej szkoły na rok szkolny 2023/2024. Uczniowie obejrzeli film promujący szkołę oraz pokaz mody pracowniczej, który zakończył się energetycznym występem cheerleadingu. W trakcie Dnia Otwartego odbyło się połączenie z uczniami, którzy odbywają właśnie praktyki zagraniczne w Atenach.

      Mieliśmy przyjemność wysłuchać również panią Teresę Richter kierownika biura Cechu Rzemiosł Różnych w Lubaczowie, która opowiedziała o korzyściach zdobywania zawodu w fimie rzemieślniczej przez uczniów Branżowej Szkoły I stopnia do których należą m. in. możliwość kształtowania umiejętności praktycznych pod okiem pracodawcy oraz otrzymania przez uczniów wynagrodzenia za swoją pracę.

      Po zakończeniu części oficjalnej młodzież ósmych klas miała możliwość uzyskania dodatkowych informacji o szkole poprzez odwiedzenie przygotowanych na hali sportowej stoisk na których

      prezentowano kierunki kształcenia z oferty szkoły, ale też informacje o stypendiach uzyskanych przez uczniów Zespołu Szkół, programie ERASMUS+, działalności Internatu i Samorządu Uczniowskiego.

      Odwiedziliśmy również stanowisko pana Tomasza Hawrylaka przedstawiciela pracodawców z firmy Instal Center. Była to okazja do rozmów i zadawania pytań, zarówno nauczycielom jak i uczniom

      szkoły. Żeby lepiej poznać bazę dydaktyczną, ósmoklasiści pod opieką uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół zwiedzali budynek szkoły.

      Był to dzień pełen wrażeń, który wielu uczniom pomoże w wyborze odpowiedniego kierunku i szkoły.

    • Kawiarenka charytatywna dla Antosia
     • Kawiarenka charytatywna dla Antosia

     • Kochani! Z Wami możemy wszystko!!! Kawiarenka charytatywna dla Antosia to ogromny sukces pyszności, które przygotowaliście rozeszły się jak świeże bułeczki. Kupujący wykazali się hojnością i nie oszczędzali na zakupach jesteście wspaniali

      Wielkie dzięki dla uczniów klas 6a, 6b i 7 za przygotowanie wypieków. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomoc naszym młodym kucharzom. Wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę serdecznie dziękuję i wierzę, że jeszcze niejedna akcja przed nami. Pamiętajcie, że razem mamy moc

      Monika Antonik - pedagog

    • II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa
     • II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

     • Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej organizowanej przez Edukacyjną Sieć Antysmogową. W etapie szkolnym wzięło udział 12 uczniów z klasy 7 oraz 8b. Największą wiedzą z zakresu zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu wykazali się Lena Nazarczuk oraz Jerzy Serkis zdobywając ponad 80% punktów. Dzięki temu zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

    • X kolejka Ligi Gminnej Szkół Podstawowych w piłce nożnej
     • X kolejka Ligi Gminnej Szkół Podstawowych w piłce nożnej

     • W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej w sobotę 1 kwietnia na Orliku odbyła się X kolejka Ligi Gminnej Szkół Podstawowych w piłce nożnej w kategorii klas IV- VI chłopców. Był to ostatni turniej w tej kategorii. Nasza drużyna w składzie: Łukasz Gruszczyk, Michał Górski, Piotr Olejnik, Jakub Bernacki, Kacper Rawski, Kacper Szaj i Łukasz Czucha ponownie stanęli na wysokości zadania, wygrywając dwa mecze jeden zremisowali.

      Do turnieju przystąpiło cztery drużyny szkół Gminy Lubaczów.

      Wyniki rozgrywanych meczy:

      ZSP Basznia Dolna – ZSP Młodów

      ZSP Basznia Dolna - SP Krowica Sama 0:1

      ZSP Lisie Jamy – SP Krowica Sama 0:1

      ZSP Młodów - ZSP Lisie Jamy 1:0

      ZSP Basznia Dolna – ZSP Lisie Jamy 3:0

      SP Krowica Sama - ZSP Młodów 0:0

      W tej kategorii wiekowej zwyciężyliśmy, zajmując I miejsce, na drugim miejscu uplasowała się SP Krowica Sama, III miejsce zajęli uczniowie ZSP w Baszni Dolnej, IV miejsce przypadło dla ZSP Lisie Jamy, V miejsce zajęła SSP w Załużu.

      Naszej drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Wycieczka
     • Wycieczka

     • W czwartek 9 marca o godzinie 8 wyruszyliśmy na wspólną wycieczkę klas IV, V, VII i VIII wraz

      z opiekunami do Rzeszowa. Po dotarciu do Multikina w Millenium Hall obejrzeliśmy film pt. „Kot w butach”, a potem spędziliśmy miłe chwile w Parku Trampolin „Grawitacja”, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Głównym celem naszej wyprawy było zapoznanie się z ciekawymi prezentacjami o naszym kraju, w ramach projektu pt. „Iskry Niepodległej”. Dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej uczniowie w skupieniu wysłuchali niezwykłych wykładów. Zobaczyli ciekawe zjawiska fizyczne, poznali osiągnięcia wielu wybitnych naukowców.

      Po pokazach udaliśmy się na wspólny posiłek do restauracji McDonald’s znajdującej się w Galerii Rzeszów. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń i pozytywnej energii.

      Więcej zdjęć na naszym FB: https://www.facebook.com/zsp.mlodow

    • Szkolne Dni Profilaktyki - podsumowanie
     • Szkolne Dni Profilaktyki - podsumowanie

     • Podsumowaliśmy Szkolne Dni Profilaktyki. Na uroczystym apelu Dyrekcja ogłosiła oficjalne wyniki konkursów.

      W konkursie kulinarnym zwyciężyła klasa 8a, drugie miejsce zajęła klasa 4, trzecie miejsce klasa 8b. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła klasa 7.

      W konkursie plastycznym:

      1 miejsce Julia Musiał

      2 miejsce Martyna Cienka

      3 miejsce Marcelina Kubiszyn.

      Wyróżnienia: Fabian Baran, Karol Górecki, Maja Antonik.

      Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i czynny udział we wszystkich działaniach zaplanowanych w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki.

      Panu Wójtowi składamy podziękowania za ufundowanie nagród w konkursach, natomiast Radzie Rodziców dziękujemy za sfinansowanie zajęć ruchowych z Panią Renatą Ważny Pani Małgosi Kubiszyn dziękujemy za ciekawą lekcję z Nordic walkingu i poświęcony nam czas

      Profilaktyka to ważny aspekt pracy pedagoga i nauczycieli, a bez zaangażowania wielu osób nie byłaby tak ciekawą lekcją. Dziękuję wszystkim za udział, pomoc i zapraszam za rok

      Monika Antonik