• Bezpieczeństwo podczas ferii
     • Bezpieczeństwo podczas ferii

     • „Bezpieczeństwo podczas ferii”, czyli zabawy na lodzie i nie tylko, to temat przewodni spotkania uczniów klasy III i IV z druhem Ryszardem Antonikiem, które odbyło się 11.01. br.

      W rozmowie ze strażakiem uczestnicy spotkania dowiedzieli się, w jaki sposób mogą zadbać o siebie i swoich bliskich, jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnych zachowań.

      Po uważnym wysłuchaniu prelekcji i obejrzeniu filmu edukacyjnego, uczniowie wykonali ilustrowany poradnik pt. „Jak uniknąć niebezpiecznych zachowań, które „kuszą” w czasie ferii?”. Podsumowaniem zajęć był mini konkurs sprawdzający wiedzę i umiejętności opanowane przez uczestników. Aktywność uczniów oraz pomysłowość w zakresie przedstawienia tematu pozwalają przyjąć, że będą umiały zachować się w sytuacji zagrożenia, a także wiedziały, gdzie otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

    • Ferie zimowe 2023 - Gmina Lubaczów
     • Ferie zimowe 2023 - Gmina Lubaczów

     • Propozycje na spędzenie ferii zimowych ma również Gmina Lubaczów.17/18 stycznia można wziąć udział w "Gwiezdnym biwaku z noclegiem". W programie m.in. *Galeria Kolejnictwa Stacja Basznia,*Obserwatorium Astronomicznew Tymcach,*nocleg- Stacja Obserwatorium, *gry i zabawy,*ogniskoZAPISY w Gminny Ośrodek Kultury LubaczówA 27 stycznia odbędzie się Zimowa Wycieczka do Rzeszowa:Teatr Maska – musical „Księżycowe opowieści” , McDonald, zabawaw FlyParku ZAPISY w GOK Gminny Ośrodek Kultury LubaczówOczywiście czeka na Was o wiele atrakcji, bo każdego dnia ferii będzie czekała na Was nowa przygoda.Szczegółowe informacje na stronie:https://www.gminalubaczow.pl/2023/01/12/basniowe-ferie-zimowe-2023/

    • Ferie zimowe 2023
     • Ferie zimowe 2023

     • Dzisiaj ostatni dzień szkoły przed feriami zimowymi. Wszystkim uczniom życzymy odpoczynku i fantastycznej, bezpiecznej zabawy.

      A poniżej przedstawiamy nasze propozycje na spędzenie czasu:

      17.01.2023 Godz. 9.00-13.00

      Uczniowie klas 1-3 i Zuchy

      1. Zajęcia kulinarne: pieczenie ciastek

      2. Gry, zabawy i pląsy zuchowe

      3. Zajęcia plastyczne

      Konkurs plastyczny- ,,Zimowy pejzaż - wykonanie pracy plastycznej

      przedstawiającej zimowy krajobraz (technika dowolna)

      4. Ognisko integracyjne

      18.01.2023

      Godz. 9.00-13.00

      Uczniowie klas IV - VIII

      1. Rozgrywki w piłkę nożną halową grupa mieszana dziewcząt i chłopców - Uczniowie klas IV – VI, Uczniowie klas VII – VIII

      2. Szkolny Turniej Tenisa Stołowego – gra indywidualna - Uczniowie klas IV – VIII

      Godz. 10:00 – 14:00

      3. Miniturniej szachowy. Krótka pogadanka na temat korzyści z gry w szachy bez względu na wiek

    • Poznajemy sposoby na czystą energię
     • Poznajemy sposoby na czystą energię

     • Rośliny też mogą być wykorzystane do wytwarzania energii elektrycznej. Uczniowie kl. 5 uczestniczyli w zajęciach poświęconych OZE. Dowiedzieli się jak naukowcy pracują nad metodami nowych sposobów uzyskiwania energii elektrycznej.

      Duże nadzieje wzbudza metoda uzyskiwania prądu z pustych kolb kukurydzy. Nasi piątoklasiści obejrzeli film prezentujący możliwości nowej metody. Zajęcia zakończyły się zaprojektowaniem i wykonaniem plakatów. Prezentujemy efekt  zaangażowania naszych dzieci.