• III Gminna Spartakiada Przedszkolaków
     • III Gminna Spartakiada Przedszkolaków

     • Dnia 25 maja odbyła się III Gminna Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem "Więcej ruchu dla maluchów" zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole Kraina Malucha w Dąbkowie. Pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla. 

      W zawodach brały udział dzieci z sześciu przedszkoli gminnych, naszym maluchom udało się zdobyć czwarte miejsce Dzieci były zaangażowane we wszystkie konkurencje sportowe i godnie reprezentowały nasze przedszkole. W tym dniu wszystkim uczestnikom dopisywały humory i duch walki. Po zakończeniu konkurencji i podliczeniu wyników uczestnicy otrzymali nagrody oraz medale, wszyscy wracali uśmiechnięci i zadowoleni po całym dniu pełnym wrażeń.

      Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz składamy podziękowania dla pana Tomka Hawrylak za zakupienie strojów sportowych dla naszej drużyny.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Oleszyc
     • Goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Oleszyc

     • 23 maja przedszkolaki z grupy ,, Liski'' uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez instruktorów i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oleszycach. Podczas wspólnie spędzonych chwil przygotowaliśmy prezenty- niespodzianki dla naszych Mam.

    • Dzień Matki
     • Dzień Matki

     • DZIEŃ MATKI - to szczególne święto, które honoruje wszystkie MAMY, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowanie za trud włożony w opiekę i wychowanie.

      Dziś na na zajęciach plastycznych uczniowie kl.Ill wykonali laurki i bukiety kwiatów. Wszyscy bardzo zaangażowali się , chcąc by ich mama dostała najpiękniejszy upominek.

      Pracy towarzyszyły miłe

      rozmowy na temat uczuć szacunku i wdzięczności .

      Wszystkim MAMOM życzymy spełnienia marzeń i dużo uśmiechu!

    • Kolejne rozgrywki
     • Kolejne rozgrywki

     • Dnia 20 maja 2023r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Baszni Dolnej na boisku Orlik odbyły się rozgrywki Ligi Gminnej Szkół w kategorii dziewcząt kl. VII-VIII. Poziom gry był wyrównany, a wyniki przedstawiają się następująco:

      ZSP Młodów ‐SP Krowica Sama 1:0,

      ZSP Basznia Dolna - ZSP Lisie Jamy 1:0 ,

      ZSP Młodów - ZSP Basznia Dolna 0:1,

      ZSP Lisie Jamy - SP Krowica Sama 0:0,

      ZSP Młodów- ZSP Lisie Jamy 0:0

      SP Krowica Sama - ZSP Basznia Dolna 0:1.

      Naszą drużynę reprezentowały uczennice : Karolina Bernacka, Anna Kaciuba, Wiktoria Bernacka, Wiktoria Hypiak, Kamila Cisek, Vanessa Cozac, Julia Kogut, Amelia Połynkiewicz, Róża Serkis, Julia Trojnar i Paulina Mękal .

      Zbiorcza tabela wyników po XV kolejce przedstawia się następująco:

      1.ZSP Basznia Dolna- 89pkt.

      2.ZSP Lisie Jamy - 79pkt.

      3. SP Krowica Sama- 72pkt.

      4.ZSP Młodów - 61pkt.

      5. SSP z OP w Załużu - 12pkt.

      Tabela dziewcząt kl. VII- VIII:

      1.ZSP Basznia Dolna - 19pkt.

      2.ZSP Młodów- 13pkt.

      3.SP Krowica Sama- 10pkt

      4.ZSP Lisie Jamy - 7pkt.

      Gratulujemy.

    • Spotkanie z podróżnikiem
     • Spotkanie z podróżnikiem

     • Dnia 16. 05.2023r. uczniowie klas V-VIII wzięli udział w fascynującym spotkaniu z podróżnikiem, przedstawicielem grupy Trzask.pl, panem Grzegorzem Chachurą. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą Japonii, Kenii i Omanu, a pan Grzegorz bogato opisywał dziesiątki istotnych informacji, podawał masę ciekawostek dotyczących przedstawianych rejonów świata.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Pieczenie chleba
     • Pieczenie chleba

     • 16 maja 2023r. uczniowie klasy II na zajęciach z edukacji technicznej zapoznali się z procesem pieczenia chleba. Na początku zajęć pokazano uczniom jak wyglądają zboża m. in. Pszenica, żyto i owies oraz zapoznano dzieci z procesem powstawania chleba, który omówiono na podstawie ilustracji. Następnie zapoznano uczniów z przepisem na chleb czosnkowo – ziołowy. Po starannym przygotowaniu się do pracy, wyciągnięto wszystkie składniki i pokazano uczniom jak wyrabia się ciasto na chleb. Następnie uczniowie wałkowali ciasto, smarowali masłem z ziołami i formowali małe chlebki, które układali na blachach. Upieczono je w piekarniku w szkolnej kuchni. Na zakończenie poczęstowano nimi każdego z uczniów. Dziewczynki i chłopcy ze smakiem zajadali się przygotowanym przez nich wcześniej chlebem. Taka inna niż zazwyczaj lekcja bardzo im się podobała,

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • "Były sobie pieniądze"
     • "Były sobie pieniądze"

     • "Były sobie pieniądze" to projektów edukacyjnych realizowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego ZSP w Młodowie. Podczas realizacji projektu podnieśliśmy poziom wiedzy finansowej oraz wprowadziliśmy dzieci w podstawy finansów.

      Cele realizowane są poprzez przeprowadzenie przez nauczyciela lekcji o finansach .
      Po tych zajęciach dzieci rozumieją:
      wartość pieniądza;
      podstawy zarządzania finansami;
      rolę i funkcję banków.

      Podczas pierwszy zajęć projektu dzieci zapoznały się z historią powstania pieniędzy. Wiedzą, skąd się wzięło powiedzenie: słono za coś zapłacić. Oglądaliśmy film edukacyjny przedstawiający pochodzenie i wygląd pieniędzy na przestrzeni lat. Zdobywaliśmy wiedzę o podstawach ekonomii, kształtowaliśmy zrozumienie wartości nabywczej pieniądza, a także próbowaliśmy swoich sił w sytuacjach kupna i sprzedaży. Poznaliśmy znaczenie pojęcia: budżet domowy. Utworzyliśmy grupową tabelę wydatków rodziców. Kształtowaliśmy kompetencje kluczowe z zakresu matematyki poprzez manipulacje pieniędzmi. W trakcie zabaw doskonaliliśmy umiejętność liczenia na konkretach. Utrwaliliśmy wygląd pieniędzy, a tym samym rozwijaliśmy umiejętność posługiwania się cyframi oznaczającymi nominały banknotów i monet. 6-cio latki, nabyli również szacunku do pracy rąk ludzkich, jako źródła przychodów pieniężnych. Podczas zajęć kształtowaliśmy rozumienie sensu kupna, sprzedaży i płacenia. Na koniec dowiedzieliśmy się co to jest oszczędzanie? Czy warto oszczędzać? Na co warto przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze? Jak oszczędzać?

      ​​​​​​Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • WYCIECZKA DO PARKU ŻYWIOŁÓW ARCHIPELAGU ROZTOCZE W BUDACH
     • WYCIECZKA DO PARKU ŻYWIOŁÓW ARCHIPELAGU ROZTOCZE W BUDACH

     • ​​​​​​17 maja uczniowie klas l - lll wybrali się na wycieczkę do Parku Żywiołów w Budach.

      Uczniowie aktywnie spędzili czas na placu zabaw gdzie do dyspozycji były huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele oraz pajęczyna do wspinaczki.

      W labiryncie nikomu nie udało się zagubić, każdy potrafił odnaleźć wyjście.

      Następnie pani przewodnik zabrała ich na wspaniałą

      lekcję historii. Uczniowie poznali Kresy - dawne wschodnie pogranicze Polski. Odwiedzili 26 miniatur od Zamku w Żółkwi poprzez Bramę w Kijowie, Kamieniec Podolski, aż po Krym i Morze Czarne.

      Po zwiedzaniu dzieci miały do dyspozycji duże klocki kreatywne, z których budowały niezwykle budowle. Uczniowie mieli także możliwość posłuchać odgłosu zwierząt żyjących na wsi oraz wydoić krowę.

      Następną atrakcją była wizyta w kopalni złota, gdzie każdy mógł wykopać złoto i zabrać je ze sobą.

      Następnym punktem wycieczki była wizyta w Emprii - krainie zmysłów i żywiołów, gdzie dzieci poznały walory Roztocza,

      angażując wszystkie zmysły.

      Pobyt w każdej z pięciu kapsuł zmysłu, to niezapomniane i emocjonujące chwilę.

      Dzieci odwiedziły również dwukondygnacyjny plac zabaw, laserowy tor przeszkód oraz podłogę interaktywną.

      Była to niezwykle ciekawa, pouczająca i emocjonująca wycieczka.

      Dostarczyła uczniom wiele pozytywnych wrażeń.

      Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Dni otwarte w Szkole Muzycznej
     • Dni otwarte w Szkole Muzycznej

     • 16 maja klasy I - III uczestniczyły w koncercie zorganizowanym przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubaczowie.

      Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, miłą atmosferę i prezenciki.

      ​​​​​​Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Wizyta w mobilnym planetarium
     • Wizyta w mobilnym planetarium

     • Mobilne Planetarium12 maja uczniowie kl. I - III wzięli udział w warsztatach w mobilnym planetarium w Kresowej Osadzie.Seans odbywał się we wnętrzu nadmuchiwanej kopuły. Uczniowie zostali zabrani w podróż do najdalszychza kątków kosmosu.

      Oglądali obrazy nocnego nieba, układy planet i inne obiektyastronomiczne.Zabawy uczniów na placu zabaw w Kresowej Osadzie dopełniły radości z wizyty w Obserwatorium.

      ​​​​​​​Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

    • Wizyta w szkole muzycznej
     • Wizyta w szkole muzycznej

     • Grupa,, Liski" skorzystała z zaproszenia na Dni Otwarte organizowane prze Państwową Szkołę Muzyczną w Lubaczowie. Przedszkolaki zapoznały się z rodzajami i budową instrumentów i wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów tej szkoły. Miłym zaskoczeniem był występ naszego starszego kolegi Dawida Szpilewicza który wykonał piękny utwór na akordeonie.

    • Liga Gminna Szkół w kategorii dziewcząt kl. VII-VIII
     • Liga Gminna Szkół w kategorii dziewcząt kl. VII-VIII

     • Dnia 6 maja 2023r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lisich Jamach odbyły się rozgrywki Ligi Gminnej Szkół w kategorii dziewcząt kl. VII-VIII. Poziom gry był wyrównany, a wyniki przedstawiają się następująco:

      ZSP Młodów ‐SP Krowica Sama 1:2,

      ZSP Basznia Dolna - ZSP Lisie Jamy 0:2 ,

      ZSP Młodów - ZSP Basznia Dolna 0:1,

      ZSP Lisie Jamy - SP Krowica Sama 0:0,

      ZSP Młodów- ZSP Lisie Jamy 2:0

      SP Krowica Sama - ZSP Basznia Dolna 0:1.

      Naszą drużynę reprezentowały uczennice : Karolina Bernacka, Anna Kaciuba, Wiktoria Bernacka, Wiktoria Hypiak, Kamila Cisek, Vanessa Cozac, Julia Kogut, Amelia Połynkiewicz, Róża Serkis.

      Zbiorcza tabela wyników po XIV kolejce przedstawia się następująco:

      1.ZSP Basznia Dolna- 80pkt.

      2.ZSP Lisie Jamy - 77pkt.

      3. SP Krowica Sama- 71pkt.

      4. ZSP Młodów - 57pkt.

      5. SSP z OP w Załużu - 12pkt.

      Tabela dziewcząt kl. VII- VIII:

      1. ZSP Basznia Dolna - 10pkt.

      2. SP Krowica Sama - 9pkt.

      3. ZSP Młodów - 9pkt.

      4. ZSP Lisie Jamy - 5pkt.

      Gratulujemy.

    • Edukacja ekologiczna
     • Edukacja ekologiczna

     • W ramach realizacji Programu ekologicznego #ekologia uczniowie naszej szkoły a konkretnie z klasy 5 i 8b wzięli udział w zajęciach praktycznego wykorzystania wiedzy ekologicznej z wykorzystaniem

      skali porostowej. Porosty są biowskażnikami czystości powietrza. Badaniami został objęty las młodowski oraz teren wzdłuż posesji. Na pniach drzew , słupach i ogrodzeniach stwierdziliśmy

      porosty skorupiaste oraz listkowate charakterystyczne dla strefy 3 w siedmiopunktowej skali. Są to porosty charakterystyczne dla obrzeży miast. Wniosek nasuwa się następujący: sezon grzewczy nie

      pozostaje bez wpływu na stan powietrza, którym oddychamy.

    • VII Gminny Konkurs Recytatorski
     • VII Gminny Konkurs Recytatorski

     •  

      ​​​Dnia 10.05.2023 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie wzięli udział w VII edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Czasem Słońce, Czasem deszcz -pogoda w poezji dziecięcej" zorganizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach.

      Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania poezją, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz języka angielskiego.

      W konkursie udział wzięli reprezentanci z 7 przedszkoli z terenu Gminy Lubaczów. Nasze przedszkole reprezentowali: Jadwiga Kozłowska (kat. język polski), Maja Myklusz (kat. język polski) i Jan Mazurkiewicz (kat. język angielski).

      Jury w składzie: p. Marta Dobrowolska, p. Grażyna Szczybyło oraz p. Oliwia Rozwód stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wybrać najlepszych.

      III miejsce w kat. język polski zajęła Jadwiga Kozłowska

      Wyróżnienie w kat. język angielski otrzymał Jan Mazurkiewicz

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki przygotowane przez Organizatorów.

      Dziękujemy za zaproszenie do udziału w konkursie.

      Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!

    • Witaj majowa jutrzenko!
     • Witaj majowa jutrzenko!

     • W dniu 5 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie zostało rozpoczęte wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz donośnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnym punktem spotkania był występ dzieci klas I-III, które zostały zaproszone na scenę przez przedstawiciela uczniów. Przepięknie zaprezentowały swoje talenty recytatorskie i wokalne. Główną częścią przedstawienia był występ chóru w wykonaniu młodzieży klas IV-VI. Mieliśmy okazję wsłuchać się 

      w donośne wykonanie pieśni patriotycznych. Oprócz tego, uczestnicy, poprzez piękną deklamację utworów poetyckich przedstawili genezę i historię tego majowego święta. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie Zaborniak i Panu Pawłowi Młodowcowi za merytoryczne przygotowanie grupy, Pani Aldonie Zaborniak i Pani Małgorzacie Mendyk za pomoc i wsparcie.

    • Święto Hufca
     • Święto Hufca

     • Dnia 27 kwietnia Hufiec ZHP Lubaczów świętował 10. rocznicę nadania imienia ks. hm. Wiktora Hassa Paneckiego. Zuchy z 3 GZ Słoneczka uczestniczyły w tym wydarzeniu. Dodatkowo rozstrzygnięto dwa konkursy w których zuchy i harcerze uczestniczyli. W konkursie na najładniejszą kartkę pocztową nawiązującą do życia ks. hm. Wiktora Hassa Paneckiego - 1 miejsce zdobył Fabian Baran. Wyróżnienia otrzymali Natalia Furgała i Marcel Cencora.