• Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022
     • Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

     • W dniu 24 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Młodowie odbyło się zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klas ósmych.

      Po Mszy Świętej, w obecności społeczności szkolnej i zaproszonych gości została uroczyście pożegnana przez przedstawicieli Rady Pedagogicznej, Sekretarza Gminy Lubaczów - Pana Stanisława Wosia oraz członków ZNP, odchodząca na emeryturę po długoletniej i owocnej pracy- Pani Alina Kornaga.

      Nie mogło obyć się bez części artystycznej, zaprezentowanej przez uczniów klas ósmych, przedstawicieli klas siódmych oraz chór szkolny. Nad przygotowaniem tak wspaniałego, pełnego wzruszeń występu czuwali wychowawcy klas, które tego dnia ostatni raz przybyły do naszej szkoły – Pani Beata Bogusz i Pani Aldona Zaborniak. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Młodowcowi za piękną aranżację muzyczną.

      Nasi absolwenci zostali także godnie pożegnani przez młodszych kolegów i koleżanki. Otrzymali od nich upominki, a ponadto usłyszeli ciepłe słowa, zapadające w pamięć i serca na długie lata. Na najlepszych uczniów, za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz osiągnięcia sportowe czekały nagrody książkowe oraz dyplomy zafundowane przez Radę Rodziców.

      Troje uczniów, szczególnie zaangażowanych w realizację wszelkich akcji szkolnych, społecznych oraz charytatywnych otrzymało karnety prezentowe, ufundowane przez Dyrekcję Szkoły – Panią Danutę Antonik- Leja i Radę Pedagogiczną.

      Rodzice szczególnie wyróżniających się w nauce ósmoklasistów otrzymali listy gratulacyjne. Słowa uznania i szczególne podziękowania usłyszeli także rodzice, którzy czynnie uczestniczyli w życiu szkoły i niejednokrotnie pomagali w organizacji różnych przedsięwzięć.

      Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie wychowawców z uczniami w klasach, podczas którego otrzymali oni świadectwa szkolne. Tym szczęśliwym i pełnym entuzjazmu momentem przywitaliśmy zasłużony wypoczynek. Życzymy wszystkim pięknych, słonecznych, bezpiecznych wakacji!

      Do zobaczenia we wrześniu!

    • Czytelnik Roku Szkolnego2021/2022
     • Czytelnik Roku Szkolnego2021/2022

     • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego „Czytelnik Roku Szkolnego2021/2022”Zaszczytny tytuł „Czytelnika Roku

      Szkolnego 2021/2022”przyznany został Aleksandrze Kubas, która na swoim koncie miała przeczytanych 56 książek.

      W kategorii wiekowej od 7 do 10 lat dyplom oraz nagrodę książkową za osiągnięcie wysokich wyników w czytelnictwie otrzymali: Fabian Baran, Natalia Furgała, Patrycja Wojtowicz oraz Kacper Cozac.

      Natomiast w kategorii wiekowej od 11 do 15 lat również nagrodę książkową i dyplom za czytelnictwo otrzymali: Paweł Cozac, Mateusz Furgała, Anna Kaciuba oraz Anna Furgała. 

      Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,kształtowanie nawyku regularnego czytania, promowanie czytania jako alternatywnego spędzania czasu oraz uhonorowanie najbardziej aktywnych czytelników.

      Wszystkim Czytelnikom dziękujemy za aktywne korzystanie z naszych zbiorów, serdecznie gratulujemy wygranych oraz życzymy Wam cudownych zaczytanych wakacji.

     • Pożegnanie sześciolatków

     • 23 czerwca odbyło się pożegnanie sześciolatków. Uroczystość tą uświetniły występy absolwentów i ich młodszych kolegów i koleżanek.

      Wszyscy pięknie się zaprezentowali przy akompaniamencie Pana Pawła Młodowca.

       

       

    • Park Żywiołów
     • Park Żywiołów

     • W środę tj. 22.06.22r. klasa 3 wraz z rodzicami i wychowawcą uczestniczyła w długo wyczekiwanej wycieczce do ,,Parku Żywiołów’’ w Archipelagu Roztocze.

      Była to dla trzecioklasistów niezwykła podróż, zwłaszcza że kończą w tym roku naukę w Edukacji Wczesnoszkolnej . Uczniowie mieli możliwość poznania i pogłębienia wiedzy naszego Roztocza angażując wszystkie zmysły w myśl zasady ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie’’.

      Empiria to unikatowa w skali kraju przestrzeń, w której można poczuć i doświadczyć Roztocza będąc jego integralną częścią. Pobyt w każdej z pięciu przestrzeni , to niezapomniane i emocjonujące chwile pozwalające lepiej poznać samego siebie oraz otaczającą rzeczywistość.

      Każda z przestrzeni poświęcona była określonym zmysłom; słuchu, dotyku, wzroku, węchu i smaku. Uczniowie klasy 3 wraz z opiekunami komponowali własne melodie, oglądali świat oczami zwierząt, rozpoznawali zapachy, spoglądali w gwiazdy, wpływali na rzeźbę ziemi w Wirtualnej = Realnej Piaskownicy, bawili się w paleontologa. Dzieci również pokonywały laserowy tor przeszkód, oraz bawiły się na placu zabaw.

      Bardzo ciekawe również okazało się spotkanie z historią w Parku Miniatur Kresowych. Mogliśmy razem odbyć niezwykłą podróż podziwiając wspaniałe zamki i pałace. Dzieci zobaczyły 26 wiernie oddanych miniatur rozlokowanych nad rzekami Dniestr i Dniepr. Niezwykle emocjonujące dla dzieci było także szukanie złota w piasku. Była to niezwykle ciekawa, emocjonująca i pouczająca wycieczka dla wszystkich uczestników która na długo pozostanie w naszej pamięci.

    • Dzień Pszczół
     • Dzień Pszczół

     • W naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień pszczół .

      Z tej okazji do naszego przedszkola zaprosiliśmy Panią Pszczelarz, która pokazała dzieciom na czym polega jej praca. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego pszczoły są dla nas tak ważne i jak możemy im pomagać, a także skąd się biorą i gdzie mieszkają.

      Dzieci spróbowały również pysznego miodu i pyłku. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za wizytę i poświęcony na czas

     • Pokaz Umiejętności Strażackich

     • Dnia 14.06.2022r. na Stadionie w Lisich Jamach odbył się I Międzyszkolny Pokaz Umiejętności Strażackich. Drużynę naszej szkoły reprezentowali : Szymon Hawrylak, Michał Misztal, Łukasz Kubas , Bartosz Szczygieł ,Gabriel Bereżański, Maciej Myklusz, Patryk Hawrylak.

       

      Pokaz umiejętności strażackich miał na celu zapoznać młodzież szkolną z pracą strażaków ochotników, promować tą piękną służbę, zachęcać i motywować do uczestnictwa w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych.

      Dziękujemy druhom z OSP Młodów i OSP Szczutków za owocną współpracę.

    • KEYtoEU projekt
     • KEYtoEU projekt

     • Dnia 20.06.2022 w ramach projektu „KEYtoEU. Solidarność – klucz do rozwiązywania problemów społecznych i wspierania ewolucji Europy w przyszłości” naszą szkołę odwiedziły panie Magdalena Czuryło oraz Bernadeta Gujda-Rawska, które przybliżyły uczniom klas VI oraz VII założenia projektu, który miał miejsce w dniach 09 -12.06.2022 w naszej gminie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali relacji ze spotkania z partnerami projektu.

      Po wystąpieniu pani Magdaleny Czuryło uczniowie przeszli do części warsztatowej spotkania. Zadaniem ich było przedstawienie haseł w języku angielskim, które kojarzą im się z Unią Europejską - „Unia Europejska naszymi oczami”. Wszystkie pomysły uczniowie zebrali w całość i wykonali plakaty podsumowujące spotkanie. W przyszłym roku szkolnym nastąpi dalszy ciąg związany z projektem, na co czekamy z niecierpliwością. Serdecznie dziękujemy paniom za przybycie !

       

    • XX Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego w warcabach 100-polowych
     • XX Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego w warcabach 100-polowych

     • 15 czerwca na Hali Sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej zostały rozegrane, po dwóch latach przerwy spowodowanej koronawiruserm XX Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego w warcabach 100-polowych.

      W turnieju wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn.  Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach, w każdej po pięć drużyn. Zwycięzcy swoich grup zagrali Finał, natomiast drużyny z drugich miejsc, mecz o trzecie miejsce.

       

       

    • The Big Challenge
     • The Big Challenge

     • The Big Challenge – wyniki konkursu

      Podsumowanie i uroczyste rozdanie nagród za udział i wyniki w międzynarodowym konkursie The Big Challenge z języka angielskiego odbyło się 13.06.2022r. w naszej szkole. 62 uczniów z klas IV-VIII, pod kierunkiem pani Edyty Buczko oraz pani Barbary Mazurkiewicz, wzięło udział w konkursie, do którego przystąpiło tysiące uczniów z całej Polski, a także Europy.

      Najwyższe wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskali:

      Level 4:

      1. Emilia Kornaga (VIIIa) – II miejsce w szkole,
      2. Szymon Górecki (VIIIa)
      3. Patryk Mazepa (VIIIb)

      Level 3

      1. Krzysztof Waniewski (VIIa) – I miejsce w szkole,
      2. Vanessa Cozac (VIIa)
      3. Adrian Antosz (VIIb)

      Level 2

      1. Wojciech Kowalski (VI) – III miejsce w szkole,
      2. Julia Połynkiewicz (VI)
      3. Izabela Dybko (VI)

      Level 1

      1. Tobiasz Dudziak (Va) – IV miejsce w szkole,
      2. Wiktoria Zaborniak (IV) – nagroda specjalna
      3. Dagmara Szajer (Va)

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i wyróżnienia, nagrody gwarantowane i nagrody specjalne. Serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów i jeszcze lepszych wyników w następnym roku szkolnym!

      Organizatorki

    • Turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Lubaczów
     • Turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Lubaczów

     • W dniu 9 czerwca 2022 r. na „Orliku” w Baszni Dolnej uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie brali udział w ostatnim, czwartym turnieju piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Lubaczów.

      W Turnieju brały udział drużyny dziewcząt i chłopców z każdej szkoły, w dwóch kategoriach „klasowych”: klasa IV-VI, klasa VII-VIII. Drużyny te rozegrały po jednym turnieju w każdej kategorii.

      Po rozegranym ostatnim, czwartym turnieju podsumowano zdobyte przez wszystkie drużyny punkty, w efekcie czego został ustalony następujący ranking szkół:

      I miejsce – Szkoła Podstawowa w Baszni Dolnej – 31 pkt

      II miejsce – Szkoła Podstawowa w Młodowie – 26 pkt

      III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej – 19 pkt

      IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach – 18 pkt

      V miejsce – Szkoła Podstawowa w Załużu – 11 pkt

      Tego dnia na „Orliku” w Baszni Dolnej z rąk Wójta Gminy Lubaczów Wiesława Kapla każda ze szkół otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom.

    • „Liski” i „Słoneczka” odwiedziły Szkołę Muzyczną
     • „Liski” i „Słoneczka” odwiedziły Szkołę Muzyczną

     • Dzieci z grupy „Liski” i „Słoneczka” odwiedziły Szkołę Muzyczną.

      Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów.

      Dzieci wysłuchały koncertu młodego muzyka - ucznia szkoły.

      Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość samodzielnego grania na wybranym instrumencie. Mamy nadzieję, że wycieczka do Szkoły Muzycznej zachęci w przyszłości niektóre dzieci do rozpoczęcia muzycznej przygody.

      Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki odpoczęły na rynku przy fontannie i odwiedziły lodziarnie.

    • ZOO ...
     • ZOO ...

     • W dniu 10 czerwca kl.I i II wybrała się na wycieczkę do ZOO w Zamościu. Wizyta w ZOO okazała się wspaniałym przeżyciem a także atrakcyjną lekcją przyrody. Dzieci miały okazję podziwiać z bliska niespotykane w Polsce zwierzęta. Dodatkową atrakcją był Rynek Starego Miasta i jego zabytki. Wycieczkę zakończyliśmy pysznymi lodami i zakupem pamiątek. Dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu.

    • Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem: "Zdrowo, aktywnie i bezpiecznie"
     • Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem: "Zdrowo, aktywnie i bezpiecznie"

     • W dniu 9 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem: "Zdrowo, aktywnie i bezpiecznie".

      Z tej okazji klasy 0-8 wzięły udział w warsztatach tematycznych. Spotkanie z policjantką mł. asp. Anną Hanus-Witko dotyczyło tematu " Bezpieczne wakacje".

      Pan Mateusz Mazur - dietetyk z klubu fitness "ImPuls", uświadomił naszym uczniom jak jeść zdrowo i zarazem smacznie. Pani Renata Ważny - trener personalny z klubu fitness "ImPuls" wycisnęła z najmłodszych dzieci siódme poty. Było intensywnie i zabawnie.

      Panie z PPP w Lubaczowie Alicja Hyra i Sylwia Galimska przeprowadziły zajęcia warsztatowe na temat "Uzależnień behawioralnych". Uczniowie licznie i chętnie wzięli udział w zajęciach, uważnie słuchali rad specjalistów, a następnie udali się na plac szkolny w celu doświadczenia stanów upojenia alkoholowego wykorzystując alkogogle udostępnione przez Urząd Gminy w Lubaczowie Referat Organizacyjny i Oświaty.

       Po eksperymencie uczniowie wrócili do swoich klas i pod czujnym okiem wychowawców przygotowywali potrawy do konkursów kulinarnych. Koordynatorami akcji były: Pedagog szkolny: Monika Antonik oraz Nauczyciel geografii: Małgorzata Mendyk

       

       

      W ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie odbyły się konkursy:

      Plastyczny - "Chcę być zdrowy!" Jury w składzie: Danuta Kędzior Edyta Buczko Katarzyna Milo, wyłoniło zwycięzców: 1 miejsce: Malwina Ważna klasa II 2 miejsce: Dorota Cisek klasa II 3 miejsce: Barbara Andryszczyk klasa II, wyróżnienia: Katarzyna Horoń, Hubert Janczura oboje z klasy I.

      Konkurs plastyczny "Kolorowy talerz" Jury: Małgorzata Mendyk Danuta Antonik-Leja Monika Antonik Zwycięzcy: 1 miejsce Maja Tworko 2 miejsce Magdalena Czucha 3 miejsce Weronika Bereżańska

      Konkurs filmowy "Aktywne sposoby spędzania czasu wolnego" Jury: Artur Guzek Iwona Furgała Anna Mamczura Zwycięzcy: 1 miejsce: klasa VI 2 miejsce : klasa VII a 3 miejsce : klasa V b

      Konkursy kulinarne Jury: Czesława Kopciuch Danuta Antonik-Leja Monika Antonik "Kolorowe znaczy zdrowe" 1 miejsce - klasa II 2 miejsce - klasa I 3 miejsce - klasa III "Co zamiast chipsów? " 1 miejsce - klasa V a 2 miejsce - klasa IV 3 miejsce - klasa VI "Witaminy na talerzu" 1 miejsce - klasa VII a 2 miejsce - klasa VII b 3 miejsce - klasa VIII b

      Wszyscy zwycięzcy z rąk Pani Wice-dyrektor Danuty Antonik-Leja otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów.

      Serdecznie dziękujemy.

    • PSP w Lubaczowie i OSP w Młodowie
     • PSP w Lubaczowie i OSP w Młodowie

     • W dniach 6 i 8 czerwca uczniowie naszej szkoły z klasy III i IV spotkali się z przedstawicielami PSP w Lubaczowie i OSP w Młodowie.

      Podczas odwiedzin dzieci poznały specyfikę pracy strażaków, oraz wyposażenie wozów strażackich.

      Podczas spotkania strażacy opowiedzieli o różnych ciekawostkach związanych z ich trudną i odpowiedzialną pracą.

      Ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

    • Piknik rekreacyjno – sportowy
     • Piknik rekreacyjno – sportowy

     • 7 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Młodowie odbył się Piknik rekreacyjno – sportowy w ramach świętowania Dnia Dziecka. Liczne atrakcje, z których tego dnia korzystali uczniowie, zostały zorganizowane i sfinansowane przez Radę Rodziców.

      Nasi uczniowie mieli okazję bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz w olbrzymich kulach, rozegrać mecze piłki nożnej, spotkać się z panem Ryszardem Antonikiem z OSP w Młodowie oraz ratownikiem medycznym.

      Rodzice zapewnili również poczęstunek dla dzieci, każdy uczeń mógł poczęstować się popcorn lub watę cukrową, a na pamiątkę tego dnia wszyscy otrzymali drewniane yo-yo.

      Młodsi i starsi uczniowie spędzili ten dzień aktywnie i z uśmiechem na twarzach. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zorganizowanie uroczystości, która zapewniła dzieciom mnóstwo wrażeń i atrakcji.