• Obóz zuchowy w Lisich Jamach
     • Obóz zuchowy w Lisich Jamach

     • W dniach 24.02.2023- 25.02.2023 Zuchy z 3GZ Słoneczka z Młodowa brały udział w obozie zuchowym w Lisich Jamach. Było wiele radosnych chwil oraz wyzwań czekających na zuszki. Na obozie po rozlokowaniu do odpowiednich sal i zostawieniu swoich rzeczy dzieci uczestniczyły w przygotowanych grach i zabawach. Wieczór jak i noc upłynęły w radosnej atmosferze. W drugim dniu zaraz po śniadaniu i zapakowaniu swoich rzeczy, dzieci uczestniczyły w II Powiatowym Przeglądzie Teatrów Zuchowych pt. "Witajcie W Naszej Bajce..." Nasze zuszki przedstawiły bajkę pt. "Czerwony Kapturek". Wszystkie gromady otrzymały dyplomy uczestnictwa w przeglądzie teatralnym. Dziękujemy serdecznie za miłe przyjęcie organizatorów oraz obecnych gromad

    • Finał rejonu w tenisie stołowym dziewcząt
     • Finał rejonu w tenisie stołowym dziewcząt

     • Dnia 23.02.2023r. w Szkole Podstawowej w Łopuszce Wielkiej odbył się finał rejonu 1/4 województwa w tenisie stołowym dziewcząt klasy IV-VI. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Magdalena Lis, Martyna Szwec , Martyna Janczura, które osiągnęły najlepszy jak dotąd wynik w historii szkolnego tenisa stołowego, zdobywając II miejsce na szczeblu rejonowym i będą reprezentować szkołę w zawodach wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy utalentowanym tenisistkom. Brawo dziewczyny!

    • Projekt "Dostępna Szkoła"
     • Projekt "Dostępna Szkoła"

     • W dniu 24 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty, w ramach projektu Dostępna Szkoła, pod tytułem "Symulacje - możliwość doświadczenia sytuacji związanych z funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami". Najpierw uczniowie mięli możliwość wczucia się w sytuację osób niepełnosprawnych, a następnie nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice na własnej skórze odczuli jak trudno poruszać się na wózku, czytać z wadami wzroku, rysować autystom, grać w bule na wózku, oraz przekonali się jak wiele barier na swojej drodze napotykają osoby niepełnosprawne.

      To były bardzo pouczające warsztaty i cenna lekcja na przyszłość.

      Dziękujemy panu Maciejowi za poświęcony czas, rodzicom i nauczycielom za udział, a uczniów podziwiamy za empatię i zaangażowanie w udział w warsztatach. Jesteście mega wrażliwi

      Lider dostępności

      Monika Antonik

    • Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?
     • Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?

     • W czwartek, 9 lutego 2023 r. w Domu Kultury w Załużu, w ramach projektu „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?”, odbyło się spotkanie, podczas którego samorządowcy, społecznicy i przedsiębiorcy rozmawiali o przyszłości Gminy Lubaczów oraz problemach związanych ze zmianami gospodarczymi. W debacie uczestniczyli: Pan Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, Pani Agnieszka Czyrny – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubaczów oraz Pan Tomasz Hawrylak – Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców „Lubaczowskie Forum Biznesu”. Rozmowę prowadził Pan Adam Poręba – Wiceprezes Zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej. 

      Po tej części spotkania, swoje pomysły na rozwój naszego terenu mieli okazję zaproponować uczniowie ze szkół podstawowych z całej gminy. Nie zabrakło również przedstawicieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie, w składzie młodzieży z klas VIII – Róży Serkis, Sary Antonik, Rafała Przybylskiego oraz Karola Kowalskiego, pod przewodnictwem Pani Aldony Zaborniak i Pani Pauliny Zaborniak.

      Każda z grup miała swój określony czas na wyświetlenie prezentacji multimedialnej oraz wyjaśnienie, na czym polegają poszczególne plany i projekty. Nie da się ukryć, że idee naszych świetnie przygotowanych uczniów były niepowtarzalne. Wśród nich znalazły się m.in. : Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach, całoroczne lodowisko „Ice Park” w Piastowie, Kompleks Wypoczynkowy w Borowej Górze, kawiarnia „Delicja” przy naszej szkole, rozbudowa Parku Niepodległości 

      w Karolówce, ulepszenie boiska w Opace, park linowy w pobliskim lesie, Przyjazna Strefa Gospodarcza w Baszni Górnej, ścieżki rowerowe i wiele innych. Mamy nadzieję, że choć część tych innowacji zostanie zrealizowana i wprowadzona w życie. Zachęci to młodych ludzi do powrotu 

      w swoje rodzinne strony i prowadzenia szczęśliwego, spełnionego życia.

    • Projekt międzyszkolny
     • Projekt międzyszkolny

     • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wspólnie z innymi szkołami Gminy Lubaczów bierze udział w międzyszkolnym programie, który jest kontynuacją gminnego projektu „Key to UE. Solidarność – klucz do rozwiązywania problemów społecznych i wspierania ewolucji Europy w przyszłości”. Celem nadrzędnym naszego programu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat Unii Europejskiej, jej organów oraz doskonalenie zdolności językowych uczniów. 

      Za nami pierwszy etap realizacji zadań. Uczniowie klas VII oraz VIIIa i VIIIb pod opieką nauczycielek języka angielskiego pani Edyty Buczko i pani Barbary Mazurkiewicz przygotowywali oraz prezentowali na forum klasy prezentacje multimedialne i plakat na temat Unii Europejskiej oraz przydzielonej im instytucji UE. 

      Szkolne koordynatorki programu przekazały sobie opracowane przez uczniów materiały. Przed nami kolejny etap pracy – obejrzenie i analiza otrzymanych prezentacji oraz słowników. Ostatnim elementem projektu będzie gminny konkurs wiedzy nt. Unii Europejskiej.

    • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w Wielkich Oczach
     • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w Wielkich Oczach

     • W dniu 11.02.2023r. w Wielkich Oczach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

      Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie: Magdalena Lis, Martyna Janczura, Zuzanna Kopciuch.

      Dziewczyny zajęły I miejsce i zostały Mistrzyniami Powiatu, będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych

      Drużyna chłopców w składzie: Jakub Bernacki, Szaj Kacper, Mateusz Furgała zajęła II miejsce, zostali Wicemistrzami Powiatu i również będą reprezentować naszą szkołę na zawodach rejonowych.

      Uczniowie nasi udowodnili kolejny raz, że w tenisie stołowym jesteśmy w czołówce szkół.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

    • Kolejne zajęcia z cyklu "Być jak Ignacy"
     • Kolejne zajęcia z cyklu "Być jak Ignacy"

     • Tym razem w ramach zajęć „Być jak Ignacy" wykonywaliśmy doświadczenia związane z siłą grawitacji, oporem powietrza oraz stanem nieważkości. Ponadto uczniowie klasy 8a zapoznali się z pojęciem środka ciężkości i samodzielnie wykonali efektowny eksperyment z puszkami. Było śmiesznie, wesoło, ale przede wszystkim naukowo

    • Lekcja w Narodowym Banku Polskim
     • Lekcja w Narodowym Banku Polskim

     • Lekcja w Narodowym Banku Polskim #ekonomia. W dniu 9 lutego 2023 uczniowie klasy 7 ZSzP w Młodowie pod opieką pani Beaty Jóźwik- Bogusz i pani Małgorzaty Dudek uczestniczyli w ,,lekcji bankowej,, w Oddziale NBP w Rzeszowie. Pracownik banku- pani Monika Mularz- Dobrowolska w bardzo ciekawy sposób zapoznała uczniów z zadaniami NBP, zabezpieczeniami na banknotach, sposobami odzyskiwania zniszczonych banknotów i innymi ciekawostkami. Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie zamku w Łańcucie, zabytkowych stajni i powozowni. Na zakończenie siódmoklasiści w ciągu dwóch godzin korzystali z atrakcji parku trampolin,,Grawitacja,, i delektowali się pyszną pizzą. Wyjazd dostaczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń

    • Walentynki
     • Walentynki

     • Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

      Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że „szkolne listonoszki” nie narzekały na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

      Dziękujemy za udział w zabawie !

    • Światowy Dzień Chorego
     • Światowy Dzień Chorego

     • „Światowy Dzień Chorego” jest to święto obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II. Z tej okazji społeczność naszej szkoły, aby wesprzeć chore dzieci ze szpitala w Lubaczowie przeprowadziła zbiórkę pieniężna na ten szczytny cel.

      Samorząd Uczniowski zaproponował, aby w tym dniu każda chętna osoba ubrała piżamę i w ten sposób wsparła chore dzieci, które każdego dnia w tym właśnie stroju spędzają całe dnie w salach szpitalnych.

      Kreatywność naszych uczniów przerosła nasze oczekiwania Dziękujemy za zaangażowanie w akcji !

    • Zajęcia ruchowo - taneczne
     • Zajęcia ruchowo - taneczne

     • Dzisiaj wszyscy uczniowie z klas 1-3 bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach ruchowo- tanecznych prowadzonych przez Panią Milenę Leja z Klubu Sportowego ,,Batuka".

      Bardzo dziękujemy za wspólnie i zdrowo spędzone piękne chwile Czekamy cierpliwie na jeszcze....

    • Walentynki w 3d
     • Walentynki w 3d

     • Z racji zbliżających się Walentynek nasi uczniowie zaprojektowali i dokonali modyfikacji modeli poświęconych temu świętu. Ich praca opłaciła się - modele wyszły wspaniale i zrobiły wielkie wrażenie na uczniach i nauczycielach. Wszystkie te działania są możliwe dzięki drukarce 3D zakupionej w ramach programu „Laboratoria Przyszłości". ​​​​​​​

    • Bal choinkowy klas 1 - 3
     • Bal choinkowy klas 1 - 3

     • arnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno młodsi jak i starsi czekają, aby móc się zabawić

      Świetną ku temu okazję mieli uczniowie naszej szkoły w sobotę 4 lutego, gdyż w tym dniu odbył się Bal Choinkowy Dzieci klas 1-3 przybyły w pięknych kolorowych strojach, starsi uczniowie wystąpili w odświętnych kreacjach. Dzięki Radzie Rodziców i jej przewodniczącej młodsze dzieci mogły pląsać wraz z Panią Mariolą Sokół i gościem specjalnym- psem PlutoSerdecznie dziękujemy Pani Beacie Górskiej i rodzicom za zaangażowanie, organizację i pyszny poczęstunekdziękujemy również Animatorce Pani Marioli Sokół za ciekawie i wesoło spędzony czas To był wspaniały dzień!

    • Feryjne warsztaty
     • Feryjne warsztaty

     • Feryjna zbiórka 3GZ z Młodowa oraz ognisko zuchowe połączone z warsztatami dla uczniów. Gościliśmy wyjątkowe osoby. Bawiliśmy się super

    • Harcerski Konkurs Recytatorski - Winszowanie
     • Harcerski Konkurs Recytatorski - Winszowanie

     • 16 stycznia odbył się II Harcerski Konkurs Recytatorski - Winszowanie „Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok” organizowany przez Hufiec ZHP Lubaczów. W konkursie uczestniczyli zuchy z naszej szkoły z 3GZ "Słoneczka" z Młodowa

      Marcelina Kubiszyn zajęła III miejsce a Fabian i Natalka otrzymali wyróżnienia. Jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów

    • Edukacja finansowa
     • Edukacja finansowa

     • Tuż przed feriami uczniowie klasy 7 uczestniczyli w spotkaniu online pt. "Poznajmy się! Nazywam się Bank, Bank Spółdzielczy" organizowanym przez Bank Spółdzielczy w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL. Spotkanie poprowadził Wiceprezes Zarządu Banku BPS Pan Krzysztof Kokot. Uczniowie podczas tego wykładu dowiedzieli się na czym polega idea spółdzielczości, czym charakteryzuje się bankowość spółdzielcza, kto może zostać właścicielem banku, a także czym różnią się banki spółdzielcze od komercyjnych.

    • FERIE NA SPORTOWO – „RUSZ SIĘ CZŁOWIEKU”
     • FERIE NA SPORTOWO – „RUSZ SIĘ CZŁOWIEKU”

     • Dnia 18.01.2023r. w ramach  FERIE NA SPORTOWO – „RUSZ SIĘ CZŁOWIEKU”  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Młodowie odbyły się rozgrywki w piłkę nożną, piłkę ręczną, unihokeja oraz tenisa stołowego – gra indywidualna systemem „każdy z każdym”.

      W kategorii klas VII- VIII

      I miejsce uzyskał Mateusz Kut

      II miejsce Piotr Demus

      III miejsce Krystian Wasyliszyn

      W kategorii klas IV – VI

      I miejsce zdobył Michał Misztal

      II miejsce Julia Hałucha

      III miejsce Łukasz Czucha

      Wszyscy uczniowie w nagrodę za uczestnictwo w rozgrywkach otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      Serdecznie gratulujemy!!!

      W naszej szkole odbył się również miniturniej dla wszystkich chętnych zainteresowanych grą w szachy. Partie rozgrywane były na czas 10 minut każdy z każdym. Był to świetny odpoczynek dla ciała po wcześniejszym wysiłku fizycznym i jednocześnie trening dla szarych komórek. 

    • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym
     • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

     • W dniu 14.01.2023r. w Wielkich Oczach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie:  Róża Serkis, Anna Kaciuba, Amelia Połynkiewicz.

       Dziewczyny zajęły I miejsce i zostały Mistrzyniami Powiatu, będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych

      Drużyna chłopców w składzie: Piotr Demus, Mateusz Kut i Piotr Szczygieł zajęła IV miejsce.

      Uczniowie nasi udowodnili kolejny raz, że w tenisie stołowym jesteśmy w czołówce szkół.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

    • Informacja dotycząca świadczenia wychowawczego 500+
     • Informacja dotycząca świadczenia wychowawczego 500+

     • Informacja dotycząca świadczenia wychowawczego 500+:

      od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

      Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

      W tym roku wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS.

      Wnioski można składać również za pośrednictwem narzędzi dostępnych w ubiegłych latach:
      ·Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS
      ·Portalu Emp@tia – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL
      · Bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.Więcej informacji na: https://www.zus.pl/